Unia Europejska (UE), która przyjęła 11 pakietów sankcji przeciwko Rosji, już teraz ma „trudności z kontynuowaniem” swojej polityki restrykcji wobec Rosji – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen w wywiadzie dla El Mundo.

„Właśnie przyjęliśmy jedenasty pakiet sankcji gospodarczych. Są one bardzo surowe i nadal będą miały silny wpływ na Rosję. Trudno jest pójść dalej. Prawdą jest, że były próby obejścia sankcji lub uniknięcia ich poprzez wykorzystanie luk prawnych, a tego musimy unikać za wszelką cenę” – powiedziała.

Zapytana o to, czy odbudowa Ukrainy mogłaby zostać sfinansowana z 300 miliardów zamrożonych aktywów Rosji, von der Leyen wyjaśniła, że z prawnego punktu widzenia byłoby to bardzo trudne, ale prawnicy UE intensywnie nad tym pracują. „Pracujemy politycznie i prawnie, aby to osiągnąć. Propozycja będzie gotowa przed przerwą wakacyjną w Brukseli” – powiedziała szefowa KE.

Rosja wielokrotnie powtarzała, że poradzi sobie z presją sankcji, które Zachód zaczął nakładać na Rosję kilka lat temu i nadal się nasila. Moskwa zauważyła, że Zachodowi brakuje odwagi, by przyznać się do porażki sankcji wobec Rosji. Sam Zachód wielokrotnie twierdził, że antyrosyjskie sankcje są nieskuteczne. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział wcześniej, że polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długoterminową strategią Zachodu, a sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce. Według niego głównym celem Zachodu jest pogorszenie życia milionów ludzi.

POLECAMY: Radio ZET: Zachodnie sankcje nie powstrzymały Rosjan przed dalszym podróżowaniem po świecie

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version