Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zakończyli działalność warszawskiego gangu narkotykowego, którego liderem był Marcin K., znany jako „Ojciec”. W sumie w sprawie podejrzanych jest 12 osób. Według ustaleń śledczych grupa mogła wprowadzić na rynek ponad 100 kilogramów różnych narkotyków.
Rzeczniczka CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz, przekazała, że policjanci z Rzeszowskiego CBŚP przez kilka miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie tej przestępczej grupy, która handlowała środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Wśród przemyconych narkotyków znajdowały się głównie amfetamina, kokaina, mefedron, marihuana oraz tabletki MDMA.
Grupa działała przede wszystkim w Warszawie, gdzie podejrzani mogli wprowadzić na rynek narkotyki o wartości około 5 milionów złotych. Niektórzy z podejrzanych mieli wcześniejsze konflikty z prawem związane z przestępstwami narkotykowymi czy przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto, mieli powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów sportowych.
Policjanci podjęli działania przeciwko grupie na podstawie zebranych informacji. Akcję wsparli także kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Warszawy oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
W wyniku przeprowadzonej akcji w województwie mazowieckim zatrzymano 11 osób, w tym Marcina K., znanego jako „Ojciec”. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Warszawy i najbliższej okolicy w wieku od 21 do 43 lat. Podczas przeszukań w ich miejscach zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki (kokaina, marihuana, amfetamina, tabletki MDMA), blisko 40 tysięcy złotych w gotówce, telefony komórkowe, laptopy oraz kastety.
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Marcin K., ps. „Ojciec”, usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Wszystkim zatrzymanym grozi także odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 9 osób. Jeden z podejrzanych został przewieziony z aresztu śledczego, gdzie przebywał w związku z wcześniejszym zatrzymaniem za posiadanie większych ilości narkotyków.
Śledztwo nadal trwa, a obecnie jest 12 podejrzanych. Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy i istnieje możliwość kolejnych zatrzymań.
- Tomasz Szmydt otrzymał azyl polityczny na BiałorusiW piątek państwowa agencja informacyjna BiełTA ogłosiła, że Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret przyznający azyl polityczny Tomaszowi Szmydtowi, byłemu sędziemu z Polski, oskarżanemu o szpiegostwo. Decyzja ta
- Policja zatrzymała gruzińskiego kierowcę UBERA, który dokonał gwałtu na kobiecieW nocy z 16 na 17 listopada na warszawskiej Białołęce doszło do przestępstwa, które wstrząsnęło mieszkańcami stolicy. 42-letni kierowca Ubera został zatrzymany pod zarzutem gwałtu na
- Trzaskowski: „Polska nie powinna strzelać do rakiet nad Ukrainą”. Inną sprawą jest sponsorowanie terroryzmuW piątek wieczorem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski gościł w programie Polsat News, gdzie poruszono szereg kluczowych tematów, w tym prawybory Koalicji Obywatelskiej (KO), potencjalnego kandydata PiS