Przedsiębiorcy będą zobligowani do umieszczania e-faktur w bazie prowadzonej przez fiskusa od 1 lipca 2024 roku. Odrzucono veto Senatu wobec nowelizacji ustawy o VAT, wprowadzającej Krajowy System e-Faktur, który stanowi centralną bazę, gdzie przedsiębiorcy będą musieli wystawiać swoje dokumenty. Skarbówka będzie miała natychmiastowy dostęp do tych faktur.

POLECAMY: E-faktury pójdą prosto do fiskusa. „Inwigilacja plus” już od lipca 2024 roku

Obecnie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, jednak od 1 lipca 2024 roku stanie się obowiązkowe. Pół roku później ten system obejmie również przedsiębiorców zwolnionych z podatku.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że KSeF przyniesie wielu korzyści dla firm, między innymi przyspieszenie zwrotów VAT. Termin ten skróci się z 60 do 40 dni.

Senat podniósł wątpliwości co do nowych przepisów, między innymi dlatego, że wzór ustrukturyzowanej faktury nie będzie zawarty w ustawie lub rozporządzeniu, lecz po prostu udostępniony przez ministra finansów w internecie.

Etap legislacyjny: do podpisu Prezydenta

Drogi czytelniku przypominamy, że wszystkie sprawy prawne w tym sprawa, o jakiej piszemy, potrafią być zawiłe i często wymagają uzyskania pomocy prawnika. Warto przed podjęcie kraków prawnych zawsze omówić je z prawnikiem.

Skontaktuj się z nami już teraz. Przeanalizujemy Twoją sprawę i sprawdzimy dokładnie, co da się zrobić w Twojej sprawie. Nasi eksperci pomogli już niejednemu klientowi, który myślał, że jest już w sytuacji bez wyjścia.

Napisz do nas lub zadzwoń już teraz.

☎️ 579-636-527

📧 kontakt@legaartis.pl

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version