Straż Graniczna ma zaplanowane otrzymanie 350 nowych pojazdów do zakończenia bieżącego roku. W ciągu tego roku złożono zamówienie na imponującą liczbę 242 samochodów służbowych, które łącznie są warte 54 miliony złotych.

W komunikacie wydanym w środę, Straż Graniczna ogłosiła, że w bieżącym roku już podpisała umowy na zakup aż 242 samochodów służbowych, które razem kosztują 54 miliony złotych. Ponadto, wkrótce zostaną także podpisane umowy na dostawę 12 motocykli elektrycznych o wartości 1,2 miliona złotych. W trakcie są również procedury mające na celu zakup kolejnych 95 pojazdów.

Podkreślono, że ogólnie do końca roku Straż Graniczna dostanie niemal 350 nowych pojazdów. Jest to największy pakiet zakupów dla tej formacji w ostatnich latach.

W informacji przekazanej przez SG stwierdzono, że we wtorek podpisano umowę na zakup 18 samochodów patrolowych z napędem elektrycznym marki Citroen B E-C4 o łącznej wartości 3,7 miliona złotych.

“Zarówno Citroeny jak i kupione w tym roku Seaty Ateca to nowość we flocie samochodowej Straży Granicznej. Oprócz tych marek Straż Graniczna zakupiła także w tym roku autobusy marki Mercedes-Benz, mikrobusy Renault Traffic, samochody osobowe Skody Octavia i Skody Superb oraz terenowe Toyoty Land Cruiser” – czytamy.

Wartościowymi dostawami pojazdów w bieżącym roku będą głównie Seaty Ateca w liczbie 110 sztuk o wartości 17,5 miliona złotych oraz Toyota Land Cruiser w liczbie 55 sztuk, które są warte 20 milionów złotych.

Nacisk został położony na to, że do końca roku istnieje plan podpisania umów dotyczących nabycia oraz dostarczenia około 95 różnych pojazdów, w tym samochodów terenowych, SUV-ów, pojazdów typu ATV oraz mikrobusów, a wszystkie te transakcje mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

W ciągu roku 2021 władze Białorusi celowo wywołały sytuację kryzysu migracyjnego. Mińsk wprowadził praktykę sprzedawania tzw. „wiz turystycznych” migrantom z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W efekcie, wiele tysięcy nielegalnych imigrantów próbowało przedostać się przez polsko-białoruską granicę.

Niezgodna z prawem migracja nadal otrzymuje wsparcie od białoruskich służb. Strona białoruska aktywnie uczestniczy w organizowaniu nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, przyprowadzając i przywożąc osoby, które zamierzają nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version