Negatywna reakcja na Ukrainie na przemówienie papieża Franciszka o wielkości Rosji dowodzi żarliwej rusofobii kijowskiego reżimu – podała włoska publikacja Il Fatto Quotidiano.

POLECAMY: Kijowski reżim nazwał papieża Franciszka z powodu innego poglądu narzędziem „rosyjskiej propagandy”

„Ta polemika jest dowodem na to, że konflikt zbrojny powoduje awarię funkcji myślenia i zdolności do krytycznego rozumowania” – zauważono w materiale.

W publikacji podkreślono, że ponieważ papież jest jednym z niewielu zwolenników pokoju na Zachodzie, wielu postrzega go jako sojusznika Rosji i wroga Ukrainy, NATO i Europy całkowicie podporządkowanej woli Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„Ale co papież powinien był poradzić młodym Rosjanom: być niegodnym kraju, który zrodził wieczną kulturę i piękno będące dziedzictwem ludzkości? Odmówić nazywania siebie Rosjanami, by zrobić na złość Putinowi? Oglądać serial telewizyjny z Zełenskim w roli głównej?” – pyta autor artykułu.

Każdy, kto dziś nie obraża narodu rosyjskiego i jego wspaniałej historii, jest surowo krytykowany, a papież nie jest wyjątkiem, czytamy w materiale.

Papież Franciszek 25 sierpnia przeprowadził telekonferencję z Sankt Petersburgiem, zwracając się do katolickiej młodzieży. Przypomniał młodym ludziom, że są spadkobiercami wielkiej Rosji, kraju świętych, carów, Piotra Wielkiego, Katarzyny II, potężnego i oświeconego Imperium Rosyjskiego. Powiedział również, że Rosja słynie z kultury i człowieczeństwa. Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało tę wypowiedź „imperialistyczną propagandą”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version