15-letni uczeń wdał się w bójkę z nauczycielem w berlińskim gimnazjum z powodu palestyńskiej flagi, którą przyniósł – poinformowała miejska policja na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

Według policji, wszystko zaczęło się, gdy inny 14-letni uczeń przyszedł na boisko szkolne w dzielnicy Neukölln owinięty w palestyńską flagę.

POLECAMY: Transparenty z napisem „Wolna Palestyna” wywołały oburzenie Izraela

„Kiedy nauczyciel poprosił go o usunięcie flagi, uczeń odmówił. 15-latek solidaryzował się z nim i doszło do słownej sprzeczki, podczas której 15-letni uczeń uderzył nauczyciela w głowę, a nauczyciel był zmuszony bronić się uderzeniem dłonią w głowę. Nastolatek następnie kopnął nauczyciela w brzuch” – napisała na swojej stronie berlińska policja.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/10/Izrael-realizacja-planu.mp4

Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce zdarzenia, zarejestrowały dane osobowe wszystkich osób zaangażowanych w konflikt.

Incydent miał miejsce na tle eskalacji konfliktu palestyńsko-izraelskiego, który rozpoczął się 7 października.
Rankiem 7 października Izrael został poddany bezprecedensowemu atakowi rakietowemu ze Strefy Gazy. Ponadto bojownicy Hamasu przeniknęli do obszarów przygranicznych w południowym Izraelu po zmasowanych atakach rakietowych.

Wojskowe skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas ogłosiło operację Al-Aqsa Flood przeciwko Izraelowi. Siły Obronne Izraela ogłosiły rozpoczęcie operacji Żelazny Miecz przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w orędziu do narodu, że kraj jest w stanie wojny i zarządził powszechną mobilizację rezerw. Izraelskie wojsko oczyszcza zaludnione obszary.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/10/Palestyna-Izrael.mp4

Brygady Al-Kassam (wojskowe skrzydło Hamasu) twierdziły, że schwytały dziesiątki izraelskich żołnierzy i oficerów. Później członek biura politycznego Hamasu Musa Abu-Marzouk powiedział, że ponad 100 obywateli Izraela, w tym wysokiej rangi oficerowie wojskowi, zostało schwytanych i jest przetrzymywanych w Strefie Gazy.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział wcześniej, że należy pilnie powstrzymać rozlew krwi między Izraelem a Palestyną i wezwał strony do zaprzestania działań wojennych. Według niego, rozwiązanie problemu palestyńskiego jest możliwe tylko na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, które zakładają współistnienie dwóch państw.

Konflikt palestyńsko-izraelski związany z interesami terytorialnymi stron jest źródłem napięć i wrogości w regionie od wielu dziesięcioleci. Decyzją ONZ z aktywną rolą ZSRR w 1947 r. ustalono utworzenie dwóch państw – Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie. Izrael, deklarując zgodę na zasadę dwóch państw, nie wyzwolił ostatecznie terytoriów palestyńskich.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version