Frakcja parlamentarna Komunistycznej Partii Grecji (KKE) uznała za niedopuszczalną decyzję o podświetleniu budynku greckiego parlamentu w kolorach flagi Izraela, który „zabija naród palestyński”.

POLECAMY: Zaczyna się! Wieża Eiffla zostanie oświetlona kolorami izraelskiej flagi

W środę wieczorem na budynku greckiego parlamentu pojawił się wizerunek flagi państwa Izrael. Według przewodniczącego greckiego parlamentu Konstantinosa Tasoulasa, zrobiono to w ramach solidarności z narodem izraelskim za nieludzkie ataki terrorystyczne, których doświadczyli z rąk Hamasu. Powiedział, że zostało to zrobione wraz z innymi europejskimi parlamentami oraz symbolicznymi budynkami publicznymi i prywatnymi.

Frakcja parlamentarna KKE wyraziła swój sprzeciw wobec tej decyzji.

„Frakcja parlamentarna KKE uważa za niedopuszczalną decyzję rządu Nowej Demokracji i przewodniczącego greckiego parlamentu o oświetleniu budynku parlamentu w kolorach flagi państwa Izrael, które od wielu lat prowadzi barbarzyńską okupację terytoriów palestyńskich, zabijając ludność palestyńską, bombardując i nakładając nieludzką blokadę na Strefę Gazy oraz przygotowując się do interwencji lądowej” – oświadczyła frakcja KKE.

Rankiem 7 października Izrael został poddany bezprecedensowemu atakowi rakietowemu ze Strefy Gazy w ramach operacji „Powódź Al-Aksa” ogłoszonej przez wojskowe skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas. Ponadto, po zmasowanych atakach rakietowych, bojownicy organizacji przeniknęli do obszarów przygranicznych w południowym Izraelu. W odpowiedzi Siły Obronne Izraela rozpoczęły operację Żelazny Miecz przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. W ciągu kilku dni od ataku izraelskie wojsko przejęło kontrolę nad wszystkimi osiedlami w pobliżu granicy ze Strefą Gazy i rozpoczęło naloty na obiekty, w tym cywilne, w Strefie. Izrael ogłosił również całkowitą blokadę Strefy Gazy: dostawy wody, żywności, energii elektrycznej, leków i paliwa zostały zawieszone.

Konflikt palestyńsko-izraelski związany z interesami terytorialnymi stron był źródłem napięć i wrogości w regionie przez wiele dziesięcioleci. Decyzją ONZ z aktywną rolą ZSRR w 1947 r. ustalono utworzenie dwóch państw – Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie. Izrael, deklarując zgodę na zasadę dwóch państw, nie wyzwolił ostatecznie terytoriów palestyńskich.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version