Holenderska prokuratura ukarała grzywną cztery holenderskie firmy i skazała ośmiu Holendrów na prace społeczne za pomoc w budowie mostu na Krymie – wynika z oświadczenia organu.

Poinformowano, że holenderska prokuratura zbadała kilka firm budowlanych i inżynieryjnych, które uczestniczyły w budowie mostu na Krymie w latach 2014-2017.

„Sprawy karne przeciwko czterem firmom i ośmiu osobom zostały rozstrzygnięte poza sądem. Prokuratura Państwowa oskarżyła te firmy i osoby fizyczne o celową sprzedaż części zamiennych i udzielanie pomocy technicznej przy budowie mostu krymskiego”, – napisano w oświadczeniu Departamentu.

Należy zauważyć, że ośmiu oskarżonych zostało skazanych na prace społeczne w wymiarze od 20 do 60 godzin, a firmy – na grzywny w wysokości 160 tysięcy euro.

Ponadto prokuratura nadal bada szereg innych firm. Oczekuje się, że decyzja w ich sprawie zostanie podjęta w ciągu kilku miesięcy.

Most na Krym z regionu Krasnodar jest najdłuższym w Rosji i Europie, o długości 19 kilometrów. Część autostradowa mostu została otwarta w maju 2018 roku. Pasażerski ruch kolejowy na moście otwarto w grudniu 2019 r., Towarowy ruch kolejowy – w czerwcu 2020 r.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version