Mamy dostęp do adresów kilkudziesięciu placówek Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz informacji na temat ilości dostarczanych posiłków do wybranych obiektów tej służby specjalnej każdego dnia – donosi „Rzeczpospolita”. Dziennikarze uzyskali te informacje w zaledwie kilkadziesiąt minut.

POLECAMY: Pluskwy pożerają żołnierzy na poligonie w Żaganiu. Błaszczak: „Wojsko przez kilka ostatnich lat zmieniło się radykalnie”

Wystarczyło starannie przeglądać dokumenty związane z postępowaniami dotyczącymi zamówień publicznych, które były organizowane przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Wszystkie te dokumenty są dostępne publicznie na platformie zakupowej SKW, co oznacza, że każdy ma do nich dostęp” – podaje portal „Rzeczpospolita”.

Na przykład, w dokumentach dotyczących świadczenia usług pocztowych dla placówek SKW w latach 2020-2024, w załączniku nr 2 podane są dokładne adresy 21 obiektów tej służby na terenie kraju, włączając te „nieoficjalne” w miastach takich jak Elbląg, Świnoujście, Giżycko, Czerwieńsk, Kielce i Chorzów.

Natomiast w Specyfikacji Warunków Zamówienia na dostarczenie posiłków dla ośrodków SKW w Skierniewicach i Sękocinie Starym znajduje się dokładna ilość dostarczanych posiłków do tych placówek, co pozwala na określenie liczby osób przebywających w tych miejscach.

Adresy obiektów można także znaleźć w specyfikacji SIWZ dotyczącej usług wywozu odpadów komunalnych i odpadów zbieranych selektywnie. Dokumentacja ta zawiera adresy kompleksów budynków w Sękocinie Starym, Skierniewicach, Gdyni, a także obiektu SKW w Sopocie.

Dokumentacja przetargowa dotycząca świadczenia usług serwisowania pojazdów służbowych Służby Kontrwywiadu Wojskowego w okresie od 2023 do 2025 roku dostarcza informacji dotyczących łącznej liczby pojazdów, z czego 285 z nich ma mniej niż dziesięć lat, a 156 pojazdów jest starszych, znajdując się w posiadaniu tej służby. Największa flota z tych pojazdów jest używana w Warszawie, gdzie funkcjonuje 230 z nich. Ponadto, można ustalić, gdzie są one serwisowane.

Płk. Grzegorz Małecki, byłego szefa Agencji Wywiadu, w komentarzu dla gazety „Rzeczpospolita” zwraca uwagę na możliwość ukrywania obiektów Służby Kontrwywiadu Wojskowego w strukturach wojskowych, przedstawiając je jako jednostki wojskowe. Dodatkowo, zaznacza, że dzisiaj problemem dla pracowników służb specjalnych jest to, że mogą być zdekonspirowani, na przykład poprzez składanie zaświadczeń o zatrudnieniu dla swoich dzieci w przedszkolach lub w bankach, gdzie trzeba podać miejsce pracy, co stwarza ryzyko ujawnienia ich tożsamości.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version