Danuta Holecka, jedna z kluczowych postaci TVP i tzw. dobrej zmiany, przypadkowo stała się prezenterką, a także kierowniczką „Wiadomości”. To tylko jedna z wielu nieznanych faktów z jej życia. Czym jeszcze nas zaskoczy?

POLECAMY: Magdalena Ogórek ucieka z Polski. Czyżby bała się odpowiedzialności za „pracę” w reżimowej TVP

Danuta Holecka to bezsprzecznie najważniejsza postać w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polskiej. Jej regularne prowadzenie wieczornych „Wiadomości” zapewniło jej miejsce w milionach polskich domów. Ostatnio widzieliśmy ją na antenie TVP podczas wyborczego wieczoru, gdzie jej stosunek do opozycji wydaje się ulegać zmianie, co wzbudziło internetową burzę.

W rozmowie z Plejadą, ekspert od mowy ciała zauważył, że w zachowaniu Danuty Holeckiej można dostrzec pewien niepokój. Co więc może ją niepokoić?

Mimo swojej rozpoznawalności w mediach, Danuta Holecka zwykle unika bycia w centrum uwagi i udziału na czerwonym dywanie. Przez 30 lat jest żoną Krzysztofa Dunina-Holeckiego, przedsiębiorcy, z którym ma dwóch synów – Stefana i Juliana. Danuta Holecka jest też posiadaczką porcelanowego dzwoneczka podarowanego jej przez Marię Kaczyńską, które często używa w swoim domu. Poza pracą prezenterki, w pełni realizuje się w roli matki.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/10/Holecka.mp4

Początki jej kariery w Telewizji Polskiej to zasługa przypadku. W 1993 roku zwyciężyła w konkursie na stanowisko prezenterki, a wkrótce potem zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania „Wiadomości”. Kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce, Holecka została szefem redakcji, co tłumaczono jej doświadczeniem i profesjonalizmem. Dyrektor Telewizyjnej Agencji uznał ją także za autorytet w zespole redakcyjnym, cieszącego się sympatią współpracowników. To była naturalna decyzja – powiedział ówczesny dyrektor Jarosław Olechowski.

Według informacji Onetu, Danuta Holecka podpisała w lutym 2023 kolejną umowę z TVP, obowiązującą do lipca 2025 roku. Jej wynagrodzenie wzrosło do 50 tysięcy złotych netto miesięcznie, co daje łączną kwotę 1,5 miliona złotych netto za czas trwania umowy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version