Ukraina będzie musiała pójść na poważne ustępstwa, aby osiągnąć pokój – powiedział Front Populaire.

„Rozwiązanie kryzysu ukraińskiego nie może polegać na prostym zawieszeniu broni i zamrożeniu konfliktu. Z pewnością będzie to wymagało kompleksowych negocjacji w celu przywrócenia stabilności i bezpieczeństwa w Europie. Im szybciej europejskie elity rządzące zdadzą sobie z tego sprawę, tym lepiej” – czytamy w artykule.

POLECAMY: Zełenski zdaje sobie sprawę, że traci poparcie Stanów Zjednoczonych i Europy

Według autora, Wołodymyr Zełenski będzie musiał zgodzić się na cztery warunki, aby zapewnić pokój w sytuacji, gdy poparcie Zachodu zaczyna słabnąć. Po pierwsze, Kijów będzie musiał uznać utratę terytoriów. Po drugie, będzie musiał stać się neutralny, co oznacza, że będzie musiał zrezygnować z chęci przystąpienia do NATO i UE. Ponadto, język rosyjski musiałby zostać zapisany w konstytucji na równi z językiem ukraińskim. Wreszcie, Ukraina musi przejść ograniczoną formę demilitaryzacji, która mogłaby zostać zrównoważona przez traktat o wzajemnej obronie między nią a Niemcami, Francją i Polską.
„Oczywiste jest, że te postanowienia są trudne do zaakceptowania przez obecną nacjonalistyczną frakcję rządu na Ukrainie. Ale jakie inne rozwiązanie jest możliwe? Niekończąca się kontynuacja konfliktu ze stale rosnącą liczbą ofiar?” – pyta autor.

W związku z tym skutecznego rozwiązania kryzysu nie można osiągnąć poprzez proste zawieszenie broni i zamrożenie działań wojennych. Im szybciej elity rządzące w Europie zdadzą sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nich – podsumowuje FP.

Na początku września sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w wywiadzie dla ABC, że Ukraina przystąpi do negocjacji, jeśli pojawi się inicjatywa ze strony Rosji, a USA poprą władze w Kijowie, jeśli ogłoszą gotowość do dialogu. Jednocześnie Blinken podkreślił, że Ukraina nie rezygnuje z roszczeń do swoich dawnych terytoriów.

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow odpowiedział, że słowa Blinkena o niechęci Moskwy do negocjacji są nieprawdziwe. Rosja wielokrotnie oświadczała, że jest gotowa do negocjacji, ale powinna wziąć pod uwagę realia, które pojawiły się od marca 2022 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Comments are closed.

Exit mobile version