Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) kanclerza Olafa Scholza proponuje nałożenie tymczasowego podatku kryzysowego na superbogatych w kraju – donosi niemiecka grupa medialna RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), powołując się na projekt propozycji SPD na konferencję partii.

Sprecyzowano, że projekt wniosku w sprawie polityki gospodarczej na grudniową konferencję SPD był w posiadaniu RND. Według gazety, w poniedziałek komitet wykonawczy partii omówi 21-stronicowy dokument, który komitet wykonawczy partii zamierza przyjąć 13 listopada.

POLECAMY: Premier Bawarii powiedział, że Niemcy potrzebują nowego rządu

„W projekcie głównej propozycji na konferencję partii federalnej, kierownictwo partii wymienia opcje finansowania neutralnej dla klimatu transformacji gospodarki. W tym celu ma zostać wykorzystany kapitał prywatny, a superbogaci mają podlegać tymczasowej opłacie kryzysowej i opłacie na przyszłość” – zauważa publikacja.

W odniesieniu do dokumentu określono, że autorzy dokumentu proponują „tych, którzy są opodatkowani od bogactwa, zobowiązać również do zapłaty tymczasowej opłaty kryzysowej”. Ponadto proponuje się przywrócenie i utrzymanie jako „przyszłej opłaty” dopłaty solidarnościowej, która jest obecnie płacona jako część podatku dochodowego tylko od najwyższych dochodów.

„Jednocześnie reformujemy podatek od spadków i darowizn, aby multimilionerzy i miliarderzy w większym stopniu przyczyniali się do wspólnego dobra”, cytuje fragmenty dokumentu publikacja. Należy zauważyć, że reforma podatku dochodowego ma na celu zmniejszenie obciążeń podatkowych 95% obywateli.

Według gazety, kierownictwo SPD chce również zapewnić utworzenie miliona nowych miejsc pracy w Niemczech do 2030 r. za pomocą środków polityki gospodarczej i podatkowej w zakresie neutralnej dla klimatu restrukturyzacji gospodarki.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version