Policjanci z Warszawy zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który próbował wypłacić 50 tysięcy złotych w jednym z miejscowych banków. Kwota ta wpłynęła na konto mężczyzny w wyniku przestępstwa internetowego, w wyniku którego stracił swoje środki finansowe. Poszkodowany, mieszkaniec Kielc, poinformował o sprawie, co skłoniło pracowników banku do zgłoszenia jej policji.

We wtorek policja poinformowała o zdarzeniu, podkreślając, że pracownicy banku zauważyli podejrzaną transakcję i zablokowali wypłatę z uwagi na możliwe przestępstwo. Kryminalni działający na miejscu zatrzymali 30-latka zanim zdążył zrealizować transakcję. Oszustwo internetowe, które doprowadziło do utraty środków, zostało szybko wykryte i zakończone zatrzymaniem sprawcy.

POLECAMY: Warszawska Policja zatrzymała dwóch Ukraińców w związku z kradzieżą samochodu z parkingu centrum handlowego

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie 30-latek usłyszał zarzut oszustwa. Prokuratura postanowiła wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, a sąd zgodził się na ten krok. Oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

POLECAMY: W Kijowie twórcy oszukańczej call-center zostali aresztowani za wyłudzanie pieniędzy od Polaków i Czechów

Warto także przypomnieć, że choć statystyki wskazują, że najwięcej przestępstw w Polsce popełniają Ukraińcy, to najczęściej są to Gruzini. Dane Komendy Głównej Policji, przywołane przez Rzeczpospolitą w lipcu, ukazują, że to Gruzini są najczęstszymi sprawcami przestępstw.

W ostatnich latach zanotowano również wzrost liczby cudzoziemców przebywających w polskich zakładach karnych i aresztach śledczych, przy czym największe grupy to Ukraińcy i Gruzini wynika z pozyskanych przez nas danych.

POLECAMY: Ukraińcy popełniają najwięcej przestępstw w Polsce

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version