W miejscowości Siemianowice Śląskie, przy ulicy Leśnej, doszło do powstania zapadliska o głębokości 40 metrów. Dziura pojawiła się w bezpośrednim sąsiedztwie pięciopiętrowego bloku mieszkalnego. W wyniku tego zdarzenia, służby podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców jednej z klatek tego bloku.

W sobotę po godzinie 17:00, przed wejściem do bloku, wystąpiło osuwisko o głębokości około 40 metrów i średnicy 60-80 cm. W wyniku tego zjawiska, latarnia uliczna zniknęła pod powierzchnią, a otaczający teren został znacząco uszkodzony.

W obliczu tego niebezpieczeństwa, podjęto konieczne środki ostrożności, w tym ewakuację mieszkańców znajdujących się w jednej z klatek pięciopiętrowego budynku, który stoi tuż przy miejscu zapadliska.

„Zapadlisko miało miejsce około 4 metrów od budynku. Ewakuowane zostało 13 osób w tym dwoje dzieci. Wszystkie osoby znalazły schronienie u swoich rodzin i bliskich” – powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich mł. kpt. Sebastian Karpiński. Teren zabezpieczyły służby miejskie.

Na miejsce zapadliska przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po dokładnej ocenie potwierdził, że integralność konstrukcyjna budynku nie uległa żadnym naruszeniom.

„Na chwilę obecną budynek jest wyłączony z użytku decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, do czasu zakończenia postępowania, które ma prowadzić Wyższy Urząd Górniczy” – dodał mł. kpt. Karpiński.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siemianowic Śląskich, Grzegorz Mól, zapewnił, że „sprawa jest obecnie badana przez Urząd Górniczy, a ul. Leśna może być nieprzejezdna w nadchodzących dniach”.

Aktualnie nie ma jeszcze pełnej pewności co do przyczyny powstania osuwiska.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

  1. No i dobrze, macie skutki zamknięcia kopalń. Śląsk to tykająca bomba. Jak była prowadzona eksploatacja to były na kopalniach działy tąpań i geofizyki, obserwowano co się dzieje z górotworem, a teraz nie ma kto się tym zajmować. Dzikie zamykanie Kopalń. Mało tego do atmosfery przez spękany górotwór wydostaje gaz radon

Napisz Komentarz

Exit mobile version