Zachód powinien przestać podążać za NATO i zacząć odbudowywać stosunki z Rosją – powiedział lider francuskiej partii Patrioci Florian Philippot na portalu społecznościowym X.

POLECAMY: Philippot: Zachód potrzebowała 18 miesięcy, aby przyznać się do porażki Ukrainy na froncie

„Nie bądźmy tymi, którzy wierzą w bajki NATO i wreszcie się obudźmy! Prowadźmy dialog z Rosją, zapomnijmy o (ukraińskim prezydencie Wołodymyrze – przyp. red.) Zełenskim i pomóżmy pokojowi zwyciężyć!” – zasugerował.

Co więcej, polityk dodał, że USA i Niemcy chcą jak najszybciej powrócić na rosyjskie rynki.

W tym tygodniu gazeta Bild poinformowała, powołując się na anonimowego urzędnika, że Waszyngton i Berlin zamierzają naciskać na Ukrainę, aby rozpoczęła negocjacje z Rosją. Urzędnik powiedział, że w przypadku niepowodzenia, kraje te mają pewien plan B, który powinien doprowadzić do podobnych rezultatów. Mowa o „porozumieniach mińskich bez porozumienia”: przewidują one zamrożenie konfliktu z quasi-granicą, a strony nie podpiszą żadnego porozumienia.

Przypominamy, że Rosja wielokrotnie wyrażała gotowość do negocjacji, ale kijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski nałożyły na nie zakaz legislacyjny. Według Władimira Putina Moskwa nigdy nie była przeciwna rozwiązaniu konfliktu środkami pokojowymi, ale z zachowaniem gwarancji jej bezpieczeństwa.

Jak podkreślił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew, Ukraina była gotowa do zawarcia pokoju z Rosją, złożyła pisemne propozycje, a Moskwa je zatwierdziła, ale pod naciskiem USA władze w Kijowie wycofały się.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version