Premier Bawarii i przewodniczący opozycyjnej niemieckiej partii Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU) Markus Söder wezwał do zaprzestania wypłacania świadczeń socjalnych nowym migrantom z Ukrainy – podał portal Stern.

POLECAMY: Niemcy stoją w obliczu dezindustrializacji z powodu przenoszenia produkcji

„Söder zażądał wstrzymania wypłat socjalnych dla ukraińskich uchodźców, którzy przybędą w przyszłości” – napisano w publikacji.

POLECAMY: Premier Bawarii Söder: Niemcy znajdują się w poważnym kryzysie państwowym

Polityk podkreślił, że nielegalne byłoby anulowanie płatności dla „uchodźców” z Ukrainy, którzy już przybyli „z mocą wsteczną”, „ale konieczna jest zmiana kursu dla nowych przypadków”.

„Wszyscy inni, którzy do nas przyjeżdżają, powinni otrzymywać świadczenia socjalne po pięciu latach, a nie po 18 miesiącach” – cytuje jego słowa publikacja.

Söder powiedział, że w Bawarii osoby ubiegające się o azyl zostaną przeniesione na karty na żywność i odzież zamiast zasiłku pieniężnego, a taki środek może również zmniejszyć liczbę migrantów.

Polityk wezwał rząd do odroczenia o rok planowanej na styczeń podwyżki płatności. „Powinno być więcej motywacji do pójścia do pracy. Dlatego wniesiemy do Bundesratu inicjatywę dotyczącą ogólnej rewizji zasiłku…. Ktoś, kto pracuje, nie powinien otrzymywać mniej niż ktoś, kto nie pracuje. Dlatego potrzebujemy zmian” – dodał Söder.

Obecnie władze dyskutują o konsekwencjach masowej migracji do kraju i o tym, jak wesprzeć kraje związkowe, które mają trudności z zakwaterowaniem i zapewnieniem uchodźcom. Od początku kryzysu migracyjnego niemieckie społeczeństwo często dyskutowało na temat zabezpieczenia społecznego dla uchodźców, które pod pewnymi warunkami pozwala im otrzymywać świadczenia przez lata i żyć bez pracy.
Wcześniej niemiecki Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) poinformował, że w 2022 r. populacja Republiki Federalnej Niemiec osiągnęła rekordowy poziom 84 mln osób, głównie z powodu uchodźców z Ukrainy. W lutym 2023 r. niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że w kraju przebywało 1,062 mln uchodźców z Ukrainy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version