W czwartek Sejm zatwierdził ustawę dotyczącą ochrony odbiorców energii, która ma obowiązywać do pierwszej połowy 2024 roku. Na ostatnim etapie prac wprowadzono poprawkę obejmującą ustalanie maksymalnej ceny energii elektrycznej dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników.

Za ustawą, wraz z poprawkami, głosowało 247 posłów, jeden był przeciwny, a 197 wstrzymało się od głosu. Teraz dokument trafi do Senatu, gdzie senacka komisja gospodarki planuje rozpatrzenie sprawy w piątek rano.

Ustawa, wywodząca się z projektu poselskiego przedstawionego przez posłów KO i Polski 2050-TD, zakłada przedłużenie maksymalnych cen energii elektrycznej oraz wprowadzenie ograniczeń cen dla gazu i ciepła sieciowego do połowy 2024 roku dla określonych grup odbiorców.

Przyjęte w Sejmie poprawki rozszerzają zakres obowiązywania maksymalnych cen energii elektrycznej nie tylko na samorządy i podmioty użyteczności publicznej, ale również na małe i średnie firmy oraz rolników. W perspektywie roku 2024 posłowie poszerzyli te regulacje także na spółki komunalne, które prowadzą obiekty sportowe.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version