Niemieckie czołgi Leopard, brytyjskie czołgi Challenger i amerykańskie czołgi Abrams nie pomogły AFU zmienić sytuacji na froncie – donosi Business Insider, powołując się na ekspertów wojskowych.

„Czołgi te – niemiecki Leopard, brytyjski Challenger i amerykański Abrams – nie stały się jeszcze „magiczną bronią”, a teraz Ukraina musi zdecydować, jak najlepiej wykorzystać swój ograniczony arsenał w obliczu nadejścia zimy, powolnych operacji ofensywnych i nasilającej się ofensywy rosyjskiej” – czytamy w publikacji.

POLECAMY: Ukraińskie Siły Zbrojne pokazały światu porażkę broni NATO

Czołgi Leopard i Challenger zostały przekazane AFU do kontrofensywy, ale ukraińskie wojsko nie wykorzystało ich w pełni, ponieważ nie było w stanie zapewnić wyłomu w rosyjskiej linii obrony dla swobodnego przemieszczania się tych wozów bojowych, podano w materiale.

POLECAMY: Plują nam w twarz a PGZ informuje, że zakład Bumar-Łabędu opuściły pierwsze wyremontowane ukraińskie Leopardy

Jak donosi Forbes, rosyjskie wojsko zniszczyło ostatnio jedną czwartą niemieckich czołgów Leopard 2 dostarczonych Ukrainie. Ministerstwo Obrony zauważyło, że w czerwcu i lipcu AFU podczas kontrofensywy straciło 25 wozów bojowych Leopard. Wszystkie czołgi tego typu, które zostały trafione, pokazane na zdjęciach i filmach zarówno przez ministerstwo, jak i rosyjskich korespondentów wojskowych, należały do modyfikacji 2A4 i 2A6.

W sumie Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie 14 czołgów Challenger 2, z których część została już zniszczona.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version