Znana z prostackiego zachowanie sędzia okupowanego przez Przyłębską Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz, opublikowała na platformie X wpis poruszający kwestię powyborczej arytmetyki i nadchodzących wydarzeń. W dniach 11 i 12 grudnia w Sejmie dokonuje się decyzji dotyczącej wyboru nowego premiera. Do rywalizacji o to stanowisko stają kandydat PiS, Mateusz Morawiecki, oraz kandydat koalicji kilku innych partii – Donald Tusk.

POLECAMY: „Nigdy nie powinni być wybrani na sędziów TK” Czarne chmury znów wiszą nad Pawłowicz i Piotrowiczem

„Czy uzyskanie w Sejmie łącznej, ale NIE/KONSTYTUCYJNEJ większości nad ZWYCIĘZCĄ wyborów przez grupę kilku drobnych partii, DAJE tej sejmowej grupie MANDAT do ZDEMOLOWANIA konstytucyjnego ustroju?” – pyta we wpisie Krystyna Pawłowicz.

Odpowiedź na postawione pytanie prawdopodobnie stanie się jasna w dniach 11 i 12 grudnia. W pierwszym z tych dni Mateusz Morawiecki, kandydat nominowany przez PiS i wskazany przez prezydenta Andrzeja Dudę, przedstawi swoje exposé w Sejmie. Następnie odbędzie się głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania dla zaprezentowanego przez niego rządu. Istnieje wiele sygnałów wskazujących, że taki wniosek nie zyska aprobaty w Sejmie, gdzie PiS posiada największą reprezentację, ale łącznie partie przeciwników PiS mają większą liczbę miejsc. Przewagę liczebną mają Platforma Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, które wspólnie wyłonią kandydata na premiera. Donald Tusk, będący wspólnym kandydatem tych ugrupowań,

Z tym właśnie nie może się pogodzić Krystyna Pawłowicz, która pisze także o możliwej „LIKWIDACJI fundamentalnych instytucji chroniących system demokratyczny”.

Szybka riposta

Profesor Marcin Matczak udzielił odpowiedzi na wpis Krystyny Pawłowicz, również korzystając z platformy X.

Proszę zapytać Jarosława Kaczyńskiego. On ma w tym duże doświadczenie – w 2015 roku wygrał wybory uzyskując większość zwykłą, a nie konstytucyjną, a i tak wraz z dodatkową małą partią ZDEMOLOWAŁ konstytucyjny ustrój i doprowadził do LIKWIDACJI jej fundamentalnych instytucji” – napisał.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version