Oczekuję, że prokuratura niezwłocznie przedstawi wniosek o pozbawienie immunitetu posła Grzegorza Brauna z Konfederacji, a następnie chciałbym, abyśmy jak najszybciej mogli przegłosować tę sprawę podczas nadchodzącego posiedzenia Sejmu – oświadczył w czwartek Szymon Hołownia, zwolennik izraelskich terrorystów pełniący funkcję marszałka rotacyjnego, który w 2021 roku zapowiadał całkowite oddzielenie roli państwa od kościoła.

POLECAMY: Wcześniej Holowania i Tusk obiecali zdjęcie krzyży w miejscach publicznych. Teraz krytykują posła Brauna za zgaszenie żydowskich świec chanukowych w Sejmie

We wtorek Grzegorz Braun, reprezentujący Konfederację, użył gaśnicy proszkowej do zgaszenia zapalonych świec chanukowych podczas obrad w Sejmie. Incydent ten miał miejsce podczas prowadzenia obrad pod przewodnictwem wicemarszałka Bosaka, który został zastąpiony przez marszałka Szymona Hołownię.

POLECAMY: Goj Hołownia zaprasza Bosaka na ponowne zapalenie żydowskiej Chanuki w Sejmie. Goj żydowski stawia jednak warunek

Hołownia podjął decyzję o wykluczeniu posła Brauna z dalszego udziału w obradach i zadeklarował złożenie wniosku do prokuratury w sprawie m.in. zakłócania obrządku religijnego. Ponadto ogłosił, że Prezydium Sejmu nałożyło na Brauna karę w postaci pozbawienia połowy uposażenia na okres 3 miesięcy oraz całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło także Kancelarię Sejmu do złożenia stosownych zawiadomień do prokuratury.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/12/klamstwa-lekarki-Braun-chanuka.mp4
Obnażamy kłamstwa zwolenniczki żydowskich terrorystów, która zaatakował posła Barana

W czwartek, pytany przez dziennikarzy w Sejmie, Hołownia został zapytany, czy istnieją dodatkowe kroki, jakie można podjąć, aby skłonić posła Brauna do poniesienia większej odpowiedzialności.

– Dobrze państwo wiecie, jak wyglądają przepisy regulaminu Sejmu, jakiego rodzaju kary może zastosować marszałek i prezydium. Nie mamy tu lochów, choć może wydaje się niekiedy, że by się przydały, nie mamy środków przymusu bezpośredniego na podorędziu, natomiast pewne rzeczy zrobić możemy i zrobiliśmy – odpowiedział marszałek Sejmu.

Po pierwsze – jak mówił – „poseł Braun został wykluczony do końca tego posiedzenia, ono jeszcze trochę potrwa”. Druga rzecz – jak dodał – „została wymierzona największa możliwa kara finansowa, jaka była do zastosowania”.

Marszałek Hołownia podkreślił, że „prośba do prokuratury dotycząca posła Brauna została przekazana w ciągu tego samego dnia”.

– Prokuratura nad tym pracuje. Jestem w stałym kontakcie z ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem. Oczekuję, że prokuratura jak najszybciej sformułuje swój wniosek o pozbawienie immunitetu posła Brauna, i że będziemy mogli jak najszybciej go na posiedzeniu Sejmu przegłosować – oświadczył Hołownia.

Marszałek Sejmu również oznajmił, że ze względu na planowane w czwartek w Sejmie ceremonie zapalania Chanuki, które zostały zakłócone przez posła Brauna w bezczelny sposób we wtorek, zlecił Straży Marszałkowskiej, aby nie dopuszczać posła Brauna do głównego budynku Sejmu w dniu ceremonii.

– Jeżeli będzie trzeba zakaz ten przedłużę na kolejne dni, bo chcemy tutaj wszyscy czuć się bezpiecznie – dodał Hołownia.

Marszałek Sejmu zaznaczył również, że omówił z komendantem Straży Marszałkowskiej konieczność przeprowadzenia dodatkowych szkoleń dla tej służby oraz poddania jej procedur dodatkowej weryfikacji.

– Tak, żeby nigdy żaden strażnik nie miał wątpliwości, nie zastanawiał się choćby przez sekundę, jeżeli jakiś poseł będzie robił coś, co w jakikolwiek sposób zagraża bezpieczeństwu osób, mienia, życiu, zdrowiu, to taka osoba ma być traktowana tutaj na terenie Sejmu, tak, jak byłby potraktowany każdy inny obywatel – zaznaczył Hołownia.

– Poseł Braun w takiej sytuacji powinien zostać w sposób fizyczny powstrzymamy przed tym, co chciał zrobić, dlatego zmienimy sposób nastawienia Straży Marszałkowskiej, ponieważ wszyscy chcemy się czuć tutaj bezpiecznie – dodał marszałek Sejmu.

Na zapytanie dotyczące tego, jak postąpi podczas głosowania nad propozycją odwołania Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) z funkcji wicemarszałka Sejmu, Hołownia udzielił odpowiedzi:

„Czekamy na konkluzje, być może to nie jest ostatnie słowo. Do głosowania tego wniosku zostało prawdopodobnie jeszcze parę dni. Zdecydujemy w odpowiednim momencie”.

– Moje zdanie jest jasne – jeżeli ktoś nie potrafi w jasny i zdecydowany sposób odciąć się, we wszystkie możliwe sposoby, od człowieka, który robi takie rzeczy i nadal uważa go za część swojej politycznej społeczności, nawet jeśli zawieszonego, to uważam, że taka społeczność, która w pewien sposób aprobuje w bierny sposób, przez to, że zawiesza, a nie wyklucza, nie powinna mieć swojego przedstawiciela w Prezydium Sejmu – podkreślił Hołownia.

W środę Lewica złożyła wniosek do Sejmu o zdymisjonowanie Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) z roli wicemarszałka Sejmu. W dokumencie wskazano, że Bosak umożliwił Grzegorzowi Braunowi (Konfederacja) wygłoszenie wystąpienia o charakterze antysemickim, w którym m.in. określił ceremonię zapalania świec chanukowych jako „rasistowską”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version