Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie została przedstawiona, budząc pytania, czy będziemy świętować w śnieżnej scenerii czy też powróci jesienna aura. Eksperci w tej kwestii wydają się być przekonani, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości. Ta pewność może jednak wywołać rozczarowanie u wielu osób, które liczyły na konkretne warunki pogodowe podczas świąt.

Najnowsza pogoda na Boże Narodzenie

Od kilku dni towarzyszą nam mróz i opady śniegu, a nawet burze śnieżne, co sprawiło, że niektórzy zaczęli odczuwać wyjątkowy, świąteczny nastrój. Wiele osób może mieć nadzieję na to, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie białe dzięki temu. Ostatnia długoterminowa prognoza pogody na grudzień została właśnie opublikowana przez synoptyków z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW.

Ich przewidywania wskazują na niewielkie szanse, że typowo zimowa aura utrzyma się aż do końca grudnia. Wręcz sugerują, że możemy spodziewać się znacznych zmian w warunkach pogodowych w najbliższym czasie.

Synoptycy opublikowali długoterminową prognozę pogody na grudzień

Eksperci prognozują, że pod koniec grudnia, szczególnie w przedostatnim tygodniu, suma opadów ma utrzymać się w zakresie normy. Taka tendencja dotyczyć będzie większej części kraju, z wyjątkiem regionów Opolszczyzny i Pomorza, gdzie przewidywane są opady przekraczające tygodniową normę. Na ostatni tydzień grudnia prognozowane są większe opady, jednak ich intensywność może różnić się w zależności od regionu. W obszarach takich jak Podlasie, Suwalszczyzna, Podhale, Śląsk, Opolszczyzna i zachodnia część Pomorza oczekuje się, że opady pozostaną w granicach normy.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2023

Synoptycy sugerują, że nie jest pewne, czy będzie padał śnieg czy deszcz. Jednakże, z uwagi na przewidywaną wyższą temperaturę pod koniec grudnia w porównaniu z końcem listopada, istnieje większe prawdopodobieństwo opadów deszczu. W efekcie Boże Narodzenie może być deszczowe w większości regionów Polski. Według Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, druga połowa grudnia ma przynieść średnie temperatury powietrza w normie lub lokalnie wyższe.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version