Środowiska prawicowe ogłosiły bojkot wobec IKEI i mBanku, związany z ich decyzją o wycofaniu reklam z Telewizji Republika, po kontrowersyjnych żartach satyryka Jana Pietrzaka.

Początek Afera: Skandaliczny Żart Jan Pietrzak

31 grudnia 2023 roku Jan Pietrzak w Telewizji Republika wygłosił kontrowersyjny monolog, kpiąc z przyjmowania emigrantów do Polski. W rezultacie IKEA i mBank znalazły się w ogniu krytyki za reklamowanie się w prawicowej stacji.

Ikea zaznaczyła, że nie była świadoma reklamowania się w Telewizji Republika, obarczając odpowiedzialnością dom mediowy. mBank wydał oświadczenie, deklarując, że „nie wspiera działań tej stacji”. Decyzja o wycofaniu reklam wywołała gniew środowisk prawicowych.

Bojkot IKEI i mBanku: Reakcje Społeczności Internetowej

W odpowiedzi na wycofanie reklam pojawiły się memy w internecie, a środowiska prawicowe ogłosiły bojkot marek. Internetowy protest przyniósł nowe żartobliwe memy, komentujące sytuację i wyrażające sprzeciw wobec bojkotu.

Historia Bojkotów IKEI: Trzeci Akt W 2024 Roku

Sekcja Gimnastyczna na Facebooku uczestniczyła w dyskusji poprzez memy, podkreślając humorystycznie trzeci bojkot IKEI w ich życiu. Poprzednie bojkoty miały miejsce w 2019 roku związane z mową nienawiści pracownika oraz w 2021 roku po wprowadzeniu tęczowych toreb.

Ogłoszenie bojkotu w 2024 roku wzbudziło reakcje w internecie, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi opiniami. Rzecznik IKEI i mBanku będą musieli radzić sobie z narastającymi napięciami i decydować, jak zmierzyć się z krytyką ze strony prawicowych grup.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version