W prawosławną wigilię Bożego Narodzenia ukraińskie siły zbrojne uderzyły na terytorium donieckiego Centralnego Szpitala Miejskiego nr 6 w donieckiej dzielnicy Leninsky, były ofiary wśród pacjentów szpitala, uszkodzono szyby i elewację, wyłamano ramy okienne i drzwi.

Według stanu na godzinę 23:30 czasu moskiewskiego w dniu 6 stycznia trzech pacjentów Szpitala Miejskiego nr 6 w Doniecku zostało rannych w wyniku ostrzału.

Według korespondenta agencji TASS z miejsca zdarzenia, oprócz szpitala, uszkodzona została magistrala ciepłownicza i dwa prywatne domy w bezpośrednim sąsiedztwie „przybycia” pocisku. Personel szpitala ewakuował pacjentów do schronu, a ranni zostali opatrzeni.

„Siedziałem na łóżku na oddziale, zraniony w plecy odłamkiem, moja szyja została przecięta szkłem” – powiedział jeden z pacjentów.

Inny pacjent, który został lekko ranny, leżał na oddziale na łóżku pod oknem w momencie uderzenia. Zapytana, czy bała się podczas ostrzału, odpowiedziała, że nie, ponieważ „cały czas była pod ostrzałem „Siewiernego” (nazwa kijowskiej dzielnicy Doniecka – red.)”.

„Tutaj wszyscy wyszliśmy, zamknęliśmy drzwi, i to się stało, mówiąc strasznie – to nic, po prostu od razu pobiegliśmy ratować ludzi – to jest najważniejsze” – wspomina moment uderzenia pracownica centrum medycznego.

Przedstawicielstwo DRL poinformowało również, że ukraińskie wojska ostrzelały terytorium republiki 76 razy w ciągu dnia, wystrzeliwując 232 sztuki amunicji. Pod ostrzałem znalazły się obszary czterech miejscowości republiki: Gorłowka, rejon Jasinowacki, Donieck i Makiejewka. Trzech cywilów zginęło w dzielnicy Czerwonogwardyjskiej w Makiejewce i Nikitowskiej w Horliwce. Dwunastu cywilów zostało rannych w dzielnicach Kujbyszewa i Leninskiego w Doniecku, dzielnicy Czerwonogwardyjskiej w Makiejewce i dzielnicy Nikitowskiej w Horliwce.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version