Europoseł PiS, Ryszard Czarnecki, wyraził głębokie zaniepokojenie stanem zdrowia Mariusza Kamińskiego, jednego z ułaskawionych, który po kilku dniach głodówki znajduje się w bardzo poważnym stanie zdrowotnym. Czarnecki podkreślił, że sytuacja jest krytyczna, a istnieje realne zagrożenie dla życia Kamińskiego w najbliższej przyszłości. Warto w tym miejscu dodać, że nie jest on jedynym więźniem głodującym w ZK. W przypadku wystąpienia zagrożenia życia zgodnie z prawem zostaną mu podane kroplówki. Więc warto, aby pisowscy propagandyści bronicy kryminalistów odbywających zasłużoną karę nie panikowali. Miejmy nadzieję, ze w niedługim czasie również pozostała banda dewiatów pisowskich tam trafi na nadużycia prawa, jakie miały miejsce w czasie ich rządów.

POLECAMY: Myrcha: Kamińskiego i Wąsika nie dzielą dni od wolności. Proces ten będzie prowadzony z zachowanie zasad prawnych

Apel o działanie Ministerstwa Sprawiedliwości

Europoseł zaznaczył, że odpowiedzialność za dalsze losy ułaskawionych spoczywa teraz w stu procentach na Ministerstwie Sprawiedliwości. Komentując decyzję prezydenta o przyjęciu dłuższej ścieżki ułaskawienia, Czarnecki stwierdził, że polityczne dążenia do walki z korupcją nie powinny być uznawane za przestępstwo, a ci, którzy się nią zajmowali, powinni być traktowani jako symbole walki, a nie przestępcy.

Krytyka braku respektowania ułaskawienia

Ryszard Czarnecki wyraził żal, że decyzja o ułaskawieniu nie jest respektowana, przywołując również słowa marszałka Krzysztofa Bosaka, który podzielił tę opinię. Polityk podkreślił, że teraz wszystko zależy od dobrej woli lub jej braku ze strony ministra sprawiedliwości i rządu. Jeśli minister nie będzie chciał uwzględnić ułaskawienia, sprawa może zostać „na żółwia,” co zdaniem Czarneckiego, może doprowadzić do dalszego przedłużania dramatycznej sytuacji ułaskawionych.

Polityczne implikacje decyzji prezydenta

Zdaniem europosła, z punktu widzenia eskalacji napięcia politycznego w kraju, byłoby lepiej, gdyby ministrowie Kamiński i Wąsik zostali wypuszczeni. Jednak pytanie o to, czy sytuacja ta nie stanowi „politycznego paliwa” dla PiS, pozostaje otwarte.

Kondycja zdrowotna a eskalacja napięć politycznych

Czarnecki podkreślił, że sytuacja nie powinna być traktowana jako narzędzie polityczne, lecz jako kwestia humanitarna, zważywszy na bardzo poważny stan zdrowia Mariusza Kamińskiego po kilku dniach głodówki. Polityk stanął w obronie ułaskawionych, argumentując, że ich protest nie powinien prowadzić do cierpienia i zagrożenia życia.

Odpowiedzi polityków na kwestię głodówki

W programie „7. Dzień Tygodnia” politycy różnych opcji wypowiedzieli się na temat głodówki Mariusza Kamińskiego. Wiceminister obrony Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej (KO) podkreślił, że wypowiedź wiceminister sprawiedliwości Marii Ejchart-Dubois powinna być bardziej empatyczna. Jednakże, odmówił komentowania samego protestu, uznając to za kwestię szanowania formy manifestacji politycznej.

Szeroka dyskusja o prokuraturze i działaniach rządu

W programie omówiono również wojnę o prokuraturę oraz działania rządu Donalda Tuska. Gośćmi byli m.in. przedstawiciele różnych partii politycznych, co wprowadziło różnorodność perspektyw do debaty.

Cała sytuacja wokół ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika staje się nie tylko kwestią polityczną, ale również humanitarną, a jej rozwój może mieć daleko idące konsekwencje dla polskiego społeczeństwa i sceny politycznej.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version