Francuscy rolnicy, którzy zostali zablokowani na autostradzie przez policyjne pojazdy opancerzone, zdołali je ominąć, ale nie dotrą do największego w Europie rynku żywności Rangis – powiedział telewizji BFMTV Jose Perez, współprzewodniczący związku zawodowego Rural Coordination w departamencie Lot-et-Garonne.

POLECAMY: Na południu Francji rolnicy podpalili magazyny supermarketów Lidl i Auchan

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazują ciągniki przełamujące bariery oddzielające zablokowaną przez policję autostradę A20 od krajowej autostrady N20, która prowadzi do Paryża. Wideo pokazuje konwój ciągników jadących tą drogą.

„Wiedzieliśmy, że nie dotrzemy do Rangis. Naszym celem jest udanie się do Paryża, jak najbliżej Paryża” – powiedział.

Wcześniej Francuska Narodowa Federacja Rolniczych Związków Zawodowych (FNSEA) i związek Jeunes Agriculteurs oświadczyły, że zamierzają zorganizować całkowitą blokadę Paryża, aby uniemożliwić dostawę jakichkolwiek towarów do stolicy. Rolnicy planują zorganizować „oblężenie” dwóch kluczowych paryskich lotnisk – Roissy-Charles de Gaulle i Orly – a także największego w Europie rynku spożywczego, Rangis, na południe od miasta.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/01/Francja-2121651.mp4

Darmanen powiedział, że blokada rynku i lotniska to „czerwone linie”, nakazując organom ścigania uniemożliwienie ciągnikom wjazdu do miast. We francuskim regionie stołecznym Ile-de-France rozmieszczono ponad 15 000 funkcjonariuszy policji.

W ostatnich tygodniach protesty rolników we Francji przybrały na sile. Blokują oni kluczowe autostrady, blokując ruch ciągnikami, stogami siana i stertami obornika. Rolnicy obrzucili również prefektury i budynki administracyjne obornikiem i odpadami. Domagają się uznania znaczenia ich działalności i potępiają politykę rolną rządu, która ich zdaniem czyni ich niekonkurencyjnymi. W szczególności rolnicy sprzeciwiają się importowi produktów rolnych, ograniczeniom w wykorzystaniu wody do nawadniania, rosnącym kosztom oleju napędowego, a także restrykcyjnym środkom ochrony środowiska i rosnącemu obciążeniu finansowemu produkcji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version