Kontrowersje Wokół Abonamentu RTV
Opłata abonamentowa za korzystanie z telewizji i radia wzbudza wiele kontrowersji w społeczeństwie polskim. Wielu obywateli podnosi kwestię konieczności jej zniesienia, podczas gdy inni sugerują, że powinna obejmować również smartfony, tablety i laptopy. Redakcja „legaartis” postanowiła zbadać, jakie jest stanowisko pracowników Poczty Polskiej w tej sprawie.
Niski Poziom Uiszczania Abonamentu RTV
Statystyki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) alarmują, że jedynie co trzecia osoba w Polsce regularnie opłaca abonament RTV. W bieżącym roku stawki tej opłaty wynoszą 27,30 zł miesięcznie za telewizor (lub radio i telewizor) oraz 8,70 zł za radioodbiornik.
Wprowadzenie Abonamentu na Smartfony?
Pomimo rosnącej debaty publicznej na temat przyszłości abonamentu RTV, Najwyższy Sąd Administracyjny wydał wyrok, który jednoznacznie wskazuje, że urządzenia takie jak monitory LCD używane do oglądania telewizji powinny podlegać opłacie abonamentowej. KRRiT i Poczta Polska są zgodne co do tego, że abonament powinien również obejmować smartfony, tablety i laptopy.
Wizyta „Faktu” w Poczcie Polskiej: Zaskakująca Odpowiedź Pracownika
Dziennik „Fakt” podjął kroki, aby zrozumieć, czy pracownicy Poczty Polskiej są świadomi ewentualnych zmian w zakresie abonamentu RTV. W jednej z placówek we Wrocławiu zadano konkretne pytanie o konieczność rejestracji smartfonów i związanej z nimi opłaty abonamentowej. Odpowiedź pracownika była zaskakująca – stwierdziła, że nie otrzymali żadnych wewnętrznych rozporządzeń w tej sprawie i nie są przygotowani do rejestracji urządzeń mobilnych.