Duda pojawił się z wizytą w Afryce Wschodniej, odwiedzając Kenię, Rwandę i Tanzanię, w ramach misji mającej na celu promocję polskich firm, zwłaszcza tych z sektora zbrojeniowego, oraz prowadzenie rozmów na temat sytuacji geopolitycznej, w tym konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, który jest sztucznie utrzymywany przez Zachód.

POLECAMY: „Nie przeszkadzało mu to”! Duda, będąc w Kenii uczestniczył w maszkaradzie hymnu Polski

Mimo interesującego pomysłu na wyjazd, „głowa naszego państwa” napotkała trudności, a można śmiało powiedzieć, że nie uniknęła kilku nietrafionych momentów. Choć rozmowy mogą przynieść pozytywne efekty, niestety towarzyszyły im pewne wpadki.

W Kenii Duda spotkał się z dziennikarzami w ośrodku szkoleniowym straży pożarnej w Kiambu, prowadzonym przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Jednak problem pojawił się w treści wypowiedzi naszego prezydenta, co z pewnością można nazwać delikatną gafą.

 Dzień dobry państwu. Jesteśmy na obrzeżach Nairobi w tej chwili, tutaj w takim miejscu, które nazywane jest taką swoistą akademią policyjną – zaczął swoją przemowę do mediów Andrzej Duda. Po chwili zauważył, że się pomylił i szybko poprawił: – Przepraszam, strażacką — dodał.

Na tym jednak nie koniec. Na pewnym etapie swojej delegacji maszerował razem z żołnierzami i nagle zrobił dziwnie wyglądający zwrot, co teraz wypominają mu internauci:

Oczywiści znalazło się grono wyznawców PiS i nieudacznika Dudy, którzy twierdzą, że zrobił on wszystko poprawnie.

Hakuba matata

Oceniając to, co Duda robi teraz w Afryce, trzeba pamiętać o różnicach kulturowych, jakie zachodzą pomiędzy Polską a Afryką. I tak np. Kancelaria Prezydenta zamieściła też na platformie X video z powitania Andrzeja Dudy w Tanzanii. Widać na nim polskiego prezydenta idącego dumnie niczym Król Lew, zaś w tle słychać okrzyki „hakuna matata”.

Nam kojarzy się to z – no właśnie – słynną kreskówką Disney’a z lat 90. „Hakuna matata” oznacza zaś w języku Suahili „nie martw się” lub „bez obaw”. 

Z taką dawką otuchy Duda mógł śmiało działać w interesie Polski!

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version