Niemiecki blok opozycyjny Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i Chrześcijańsko-Społecznej (CDU/CSU) wysłał list do kanclerza Niemiec Olafa Scholza, wzywając go do przyłączenia się do proponowanych przez blok środków mających na celu rozwiązanie sytuacji gospodarczej w kraju – podało wydanie Tagesschau (część holdingu ARD).

„Przewodniczący grupy parlamentarnej CDU/CSU Friedrich Merz i Alexander Dobrindt piszą (w liście – red.), że są bardzo zaniepokojeni sytuacją w niemieckiej gospodarce i wymieniają 12 środków, które uczyniłyby niemieckie firmy bardziej konkurencyjnymi” pisze Tagesschau powołując się na list udostępniony ARD.

POLECAMY: W Niemczech politykę energetyczną Scholza nazwano toksyczną

Środki zaproponowane przez Merza i Dobrindta obejmują obniżenie podatków energetycznych, ograniczenie świadczeń socjalnych do 40 procent wynagrodzenia netto i zapewnienie bardziej elastycznych godzin pracy dla pracowników – podała gazeta.

Podkreślono, że program ma zostać przedłożony do rozpatrzenia przez Bundestag w przyszłym tygodniu.
„CDU i CSU (…) wzywają Scholza do „przyłączenia się do tego pakietu środków nadzwyczajnych i stworzenia niezbędnej jedności w ramach swojej koalicji” – czytamy w artykule Tagesschau.

Wcześniej niemiecki minister finansów Christian Lindner powiedział, że Niemcy stają się coraz biedniejsze, ponieważ nie są w stanie zapewnić wzrostu gospodarczego, a kraj nie jest już konkurencyjny. W 2022 r. Niemcy, podobnie jak cała Europa, stanęły w obliczu kryzysu energetycznego, a w konsekwencji wzrostu inflacji, głównie z powodu sankcji nałożonych na Rosję.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version