W Paryżu odbył się wiec poświęcony pamięci dzieci, które padły ofiarą ukraińskich ataków w Donbasie.

POLECAMY: Włoski artysta poświęcił mural w Mariupolu poszkodowanym dzieciom z Donbasu, o których Zachód wcześniej nie mówił

Kilkadziesiąt osób zebrało się na nabożeństwie żałobnym w katedrze Świętej Trójcy w Paryżu.

POLECAMY: Dzieci, które zginęły w wyniku ukraińskiej agresji, nie zostaną zapomniane – powiedział RPO DRL

Przed Rosyjskim Duchowym Centrum Prawosławnym aktywiści ustawili stoisko ze zdjęciami niektórych zabitych dzieci. Plakaty uczestników brzmiały: „Przestańmy torturować Donbas” i „Przestańmy dostarczać broń Ukrainie”.

POLECAMY: Prezes niemieckiej Fundacja opowiedziała, jak organizacja pomaga Donbasowi od 2015 roku

Akcja została zorganizowana przez stowarzyszenie Kozaków we Francji, stowarzyszenie SOS Donbass i szereg innych organizacji pozarządowych. Jak powiedziała założycielka SOS Donbass Anna Novikova, akcja jest poświęcona dzieciom, które stały się ofiarami „wojny w Donbasie, która trwa od 2014 roku”.

Następnie uczestnicy przemaszerowali wzdłuż Quai Jacques Chirac. Nieśli flagi Rosji, Donieckiej Republiki Ludowej i ŁRL.

Stowarzyszenie SOS Donbass wraz z ruchem Stop Killing Donbass, który zrzesza 13 stowarzyszeń z różnych krajów europejskich, regularnie organizuje akcje wspierające ludność DRL i ŁRL. Stowarzyszenia zorganizowały również wiece przed fabrykami firmy wojskowej Nexter we Francji, która produkuje między innymi haubice CAESAR, które Francja dostarcza na Ukrainę.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/02/Donbas-dzieci-online-video-cutter.com_.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version