Platforma społecznościowa X w czwartek przyznała się do usuwania kont i publikacji związanych z trwającymi protestami rolników w Indiach, którzy domagają się m.in. wyższych gwarantowanych cen za swoje plony. Firma X oświadczyła, że podjęła te działania zgodnie z „rządowymi nakazami”.

POLECAMY: Indyjska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko rolnikom

„Indyjski rząd wydał rozporządzenia nakazujące platformie X podjęcie działań wobec konkretnych kont i publikacji pod groźbą surowych kar, włączając w to wysokie grzywny i kary pozbawienia wolności” – poinformowała firma X.

W oświadczeniu nie podano dokładnej skali usuwanych treści, jednak platforma zapewniła, że „nie zgadza się z tymi działaniami”, twierdząc, że są one równoznaczne z ograniczeniem wolności słowa.

Według informacji przekazanych przez gazetę „Hindustan Times”, „nadzwyczajne” nakazy blokowania zostały wydane w zeszłym tygodniu.

Te doniesienia pojawiły się po tygodniu protestów tysięcy indyjskich rolników zmierzających do Delhi. Policja zatrzymała ich około 230 km na północ od stolicy. W środę rolnicy, będąc rozwścieczeni, odpalili petardy w kierunku policji, która próbowała ich rozproszyć za pomocą gazu łzawiącego, tak jak to miała miejsce w poprzednich dniach.

Rolnicy domagają się między innymi ustanowienia wyższych gwarantowanych cen za produkty roślinne na terenie całego kraju, a także podwyżek emerytur i umorzenia pożyczek.

Ze względu na to, że rolnicy stanowią znaczną grupę wyborców, a wybory zbliżają się za kilka tygodni, protesty te mogą stanowić wyzwanie dla premiera Narendry Modiego, który ubiega się o trzecią kadencję na stanowisku premiera.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version