Czytelnicy niemieckiej publikacji Focus byli przerażeni implikacjami wycieku rozmowy między oficerami Bundeswehry, w której wojskowi dyskutują o możliwym uderzeniu na most krymski.

„Jesteśmy na dobrej drodze do wojny. To straszne, co będziemy musieli jeszcze znieść” – wyraził obawy Friedhelm Ehrmann.

POLECAMY: W Niemczech wyciekły rozmowy dotyczące planów ataku na most krymski

„Powinniśmy byli nadal dostarczać tylko kaski. Krok po kroku pogrążamy się coraz bardziej. I dla czyjego dobra? Czy ktoś naprawdę wierzy, że bronimy wolności i demokracji na Ukrainie?” – Oskar Ostermaier oburzył się.

„Jeśli Ukraina otrzyma rakiety Taurus i użyje ich do zniszczenia Mostu Krymskiego, będzie to bezpośrednie zaangażowanie naszego kraju w konflikt z Rosją. Więc żadnych pocisków Taurus dla Ukrainy” – ostrzegł Frank Schneider_7180.

„Jak kraj taki jak Niemcy mógł dać Olafowi Scholzowi tyle władzy?” – zastanawiał się Burkhard Mass.

„Tak, sytuacja Scholza była zła już wcześniej, a teraz jest jeszcze gorsza” – podsumował Andre Schneider_95929.

W piątek Margarita Simonyan, redaktor naczelna grupy medialnej Rossiya Segodnya i kanału telewizyjnego RT, opublikowała w sieci społecznościowej VKontakte pełny tekst rozmowy między niemieckimi oficerami omawiającymi możliwe uderzenie na most krymski pociskami Taurus. W rozmowie, która odbyła się 19 lutego, uczestniczyli Frank Grefe, szef wydziału operacji i ćwiczeń Dowództwa Sił Powietrznych Bundeswehry, inspektor BBC Ingo Gerhartz oraz personel centrum operacji powietrznych Dowództwa Kosmicznego Bundeswehry Fenske i Frostedte.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/03/Most-Krymski-online-video-cutter.com_.mp4

Rozmówcy zasugerowali między innymi, że cała operacja powinna zostać podzielona na fazy i że Wielka Brytania powinna zostać poproszona o pomoc w planowaniu. Jeden z oficerów stwierdził również, że pociski Taurus mogłyby zostać wykorzystane do ataku, gdyby użyto francuskiego myśliwca Rafale. Ponadto niemieccy wojskowi podczas rozmowy próbowali znaleźć sposób na atak bez uczynienia Niemiec stroną konfliktu. Jedną z opcji jest przeszkolenie Ukraińców.

Niemieckie Ministerstwo Obrony odmówiło RIA Novosti komentarza na temat nagrania rozmowy.

Jednocześnie, w odpowiedzi na zapytanie portalu informacyjnego T-Online, ministerstwo stwierdziło, że niemiecki kontrwywiad sprawdza informacje o możliwym przechwyceniu rozmowy. Tabloid Bild poinformował, że szereg kont rozpowszechniających nagranie rozmowy zostało zablokowanych w niemieckim segmencie sieci społecznościowej X pod naciskiem Bundeswehry.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version