Grupa aktywistów w Unii Europejskiej złożyła wniosek o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt, dążąc do zakończenia ery mięsa pochodzenia zwierzęcego. Ich propozycja opiera się na zastąpieniu tradycyjnej hodowli produkcją sztuczną, taką jak kultury komórkowe. Celem jest dostarczenie ludziom zdrowych i bezpiecznych produktów mięsnych bez konieczności krzywdzenia zwierząt. Argumentują, że hodowla zwierząt stanowi istotne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Polska Kontra Inicjatywa „Koniec Epoki Rzezi”

Polskie środowisko hodowców wyraża swoje niezadowolenie z propozycji, obawiając się, że może to prowadzić do zlikwidowania tradycyjnej hodowli na rzecz produkcji sztucznej. Hodowcy zastanawiają się również, jak w przypadku zakazu hodowli będzie możliwe pozyskiwanie jajek, mleka i naturalnych nawozów w UE.

Kura

Wniosek „End The Slaughter Age” w Rękach Komisji Europejskiej

Wniosek o zarejestrowanie inicjatywy obywatelskiej o nazwie „End The Slaughter Age” został złożony do Komisji Europejskiej. Celem tej inicjatywy jest zakończenie hodowli zwierząt do celów związanych z wykorzystaniem ich do potrzeb człowieka. Pierwszym krokiem miałoby być wyeliminowanie uboju zwierząt.

Polski Protest: „Koniec Epoki Rzezi” Dyskryminuje Produkcję Zwierzęcą

Porozumienie #HodowcyRazem, zrzeszające przedstawicieli rolniczych organizacji branżowych, protestuje przeciwko inicjatywie „Koniec Epoki Rzezi”. Twierdzą, że ta inicjatywa dąży do zniechęcenia do sprawdzonych źródeł pożywienia na rzecz eksperymentalnych syntetycznych substytutów.

Plan Zniszczenia Rolnictwa: Krytyka Inicjatywy

Inicjatorzy „Koniec Epoki Rzezi” są krytykowani za „plan zniszczenia rolnictwa” przez hodowców i ekspertów. Argumentują, że kampania ta demonizuje hodowców, obarczając ich winą za katastrofę klimatyczną. Hodowcy uważają, że inicjatywa nie bierze pod uwagę postępów w dziedzinie dobrostanu zwierząt, eliminacji emisji gazów cieplarnianych i zrównoważonego rozwoju.

Kontrowersje Dotyczące Manipulacji Faktami

Hodowcy zarzucają inicjatywie „Koniec Epoki Rzezi” manipulację faktami, uważając, że prezentowane są slogany bez naukowych dowodów. Porozumienie #HodowcyRazem tłumaczy, że zmiany w europejskim rolnictwie są już skierowane w stronę uwzględnienia dobrostanu zwierząt, eliminacji emisji gazów cieplarnianych i zrównoważonego rozwoju. W związku z tym postulaty całkowitego zakazu hodowli i produkcji zwierzęcej uznają za nieuzasadnione.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Jeden komentarz

  1. A co te aktywusci żrą? Wołowinę argentyńska i japońską. Czas skończyć z brukselką i oszołomami co siedzą na milionach €.

Napisz Komentarz

Exit mobile version