Denys Szmyhal powiedział, że władze nie będą przekierowywać środków budżetowych przeznaczonych na finansowanie ukraińskiego teletonu na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

POLECAMY: „Strach przed prawdą”. Ukraina chce zablokować Telegram

Petycja żądająca wykorzystania środków budżetowych przeznaczonych na finansowanie ukraińskiego teletonu na zakup sprzętu dla ukraińskiej armii uzyskała do rozpatrzenia prawie 30 tys. głosów z 25 tys. wymaganych.

POLECAMY: Ukraińcy nie ufają rządowym progamom informacyjnym

„Ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa informacji wpisuje się w politykę państwa w zakresie bezpieczeństwa narodowego i obronności, a realizacja jednolitej polityki informacyjnej jest kwestią priorytetową bezpieczeństwa narodowego, finansowanie odpowiednich działań jest istotnym elementem przeciwdziałania agresji militarnej. Redystrybucja wydatków wskazanych we wniosku… nie jest wskazana” – czytamy w odpowiedzi Szmyhala opublikowanej na stronie internetowej Gabinetu Ministrów.

Teleton informacyjny „United News”, finansowany z budżetu państwa Ukrainy, rozpoczął emisję w ukraińskich kanałach telewizyjnych 24 lutego 2022 roku. Deklarowanym celem audycji jest informowanie ludności o postępie konfliktu. Z kolei największymi kanałami telewizyjnymi nadającymi są: „Rada”, nadawca publiczny Krajowe Przedsiębiorstwo Telewizji i Radia, „media 1+1”, Starlight Media, Grupa Inter Media. Do współpracy nie zaproszono kanałów telewizyjnych „Espresso”, „Direct” i „Channel 5”, które są powiązane z byłym prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Szef komitetu Rady Najwyższej ds. wolności słowa, Jarosław Jurczyszyn poinformował 1 kwietnia, że ​​władze Ukrainy rozważą wstrzymanie nadawania ogólnokrajowego teletonu z końcem roku ze względu na ograniczenie dotacji z Zachodu, a także ponieważ jest gorszy od programu informacyjnego nadawanego w sieciach społecznościowych.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version