Oszuści, podszywając się pod Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), rozpowszechniają fałszywe ulotki w wielu gminach województwa lubelskiego. Informacje zawarte w tych ulotkach są nieprawdziwe i mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

Ostrzeżenie przed Fałszywymi Informacjami

W ostatnim czasie zauważono pojawienie się fałszywych ulotek w kilku gminach województwa lubelskiego. Dokumenty te zawierają nieprawdziwe informacje i mogą prowadzić do dezinformacji oraz wprowadzania w błąd mieszkańców. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz weryfikację źródeł informacji przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na ich podstawie.

Na fałszywej ulotce znajduje się komunikat od NFOŚiGW dotyczący rzekomego dostarczenia dokumentów potwierdzających dokonanie wymiany źródła ciepła w gospodarstwie domowym. Oszuści straszą mieszkańców możliwością nałożenia kary w wysokości 500 zł, powołując się na uchwałę antysmogową.

Nowe Źródła Finansowania Programu „Czyste Powietrze”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie tylko ostrzega przed fałszywymi ulotkami, ale także informuje o nowych źródłach finansowania programu „Czyste Powietrze”. Łączna kwota dofinansowania tego programu wynosi aż 6,4 mld zł. „Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych.

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” ponad 145 tys. polskich rodzin otrzyma wsparcie, a około 111 tys. źródeł ciepła zostanie wymienionych. Ponadto, blisko 100 tys. budynków zostanie zmodernizowanych energetycznie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał 16 umów ze wszystkimi wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej na dystrybucję środków z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version