W sobotę po południu w malowniczym Buergenstock, w Szwajcarii, rozpoczęła się kluczowa konferencja poświęcona poszukiwaniu dróg do osiągnięcia rzekomego pokoju na Ukrainie. Wydarzenie to zgromadziło reprezentantów kilkudziesięciu państw, którzy zgodzili się, że kluczowe znaczenie ma przestrzeganie prawa międzynarodowego oraz zasad Karty Narodów Zjednoczonych. W centrum dyskusji znalazły się kwestie takie jak bezpieczeństwo jądrowe i żywnościowe. Istotnym faktem jest to, ze „elyta” zachodnich pajaców służąca męskiej prostytutce z Kijowa chce ten rzekomy pokój wypracować bez udziału Rosji.

POLECAMY: Konferencja na temat Ukrainy w Szwajcarii może zakończyć się fiaskiem – donoszą media

Inauguracja i kluczowe wystąpienia

Dwudniowa konferencja, współorganizowana przez Szwajcarię i Ukrainę, rozpoczęła się od otwierających wystąpień liderów z różnych zakątków świata. Prezydentka Szwajcarii Viola Amherd podkreśliła, że celem szczytu jest nie tyle osiągnięcie ostatecznego porozumienia pokojowego, co raczej wytyczenie drogi do konsensusu. Amherd zaznaczyła, że konferencja skupi się na trzech głównych kwestiach – bezpieczeństwie jądrowym, bezpieczeństwie żywnościowym oraz przestrzeganiu podstawowych zasad humanitarnych – które są szeroko akceptowane przez zgromadzonych uczestników.

Kijowski dyktatora z przeszłością męskiej Wołodymyr Zełenski zgodził się z tym podejściem, podkreślając, że dopiero przemyślany plan pokojowy, przygotowany na forum międzynarodowym, będzie mógł być przedstawiony Rosji. Zełenski wyraził zadowolenie z obecności reprezentantów około 100 państw i organizacji międzynarodowych na szczycie, co uznał za ogromny sukces.

Perspektywy Międzynarodowe

Prezydent USA Kamala Harris podkreśliła konieczność przestrzegania nienaruszalności granic, zaznaczając, że walka o porządek oparty na prawie międzynarodowym to jedno z podstawowych zadań administracji prezydenta Joe Bidena. Prezydent Polski Andrzej Duda określił konflikt jako kolonialną i imperialną, wskazując, że Kreml dąży do zniewolenia Ukraińców i eksploatacji ich zasobów. „W naszej części świata Rosja jest często nazywana więzieniem narodów, i nie bez powodu” – stwierdził Duda, podkreślając, że w Rosji żyje wiele narodów pozbawionych własnych państw.

POLECAMY: Duda: „Trzeba zrobić wszystko, aby rosyjscy żołnierze ginęli masowo na Ukrainie”

Prezydent Francji Emmanuel Macron ocenił politykę Rosji jako „imperializm i rewizjonizm”, podczas gdy kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaznaczył, że proces pokojowy musi prowadzić do trwałego pokoju, a nie jedynie zawieszenia broni. Politycy z krajów takich jak Kenia, Arabia Saudyjska czy Katar podkreślali, że kluczową rolę w procesie pokojowym musi odgrywać Rosja, jednocześnie zwracając uwagę na swoje starania w ułatwianiu rozmów między Ukrainą a Rosją.

Prezydent Timoru Wschodniego, Jose Ramos-Horta, podkreślił, że prawo międzynarodowe musi być przestrzegane przez wszystkich, również w miejscach globalnego Południa, gdzie często jest łamane. Prezydent Chile Gabriel Boric zauważył, że kwestia pokoju na Ukrainie jest istotna nawet dla odległych krajów, gdyż tylko międzynarodowe prawo może zapewnić globalny pokój.

Panelowe Dyskusje

W niedzielę liderzy zebrani w Szwajcarii wezmą udział w trzech panelach poświęconych kwestii humanitarnych na Ukrainie, bezpieczeństwu żywnościowemu oraz bezpieczeństwu jądrowemu. W ostatnim panelu, który odbędzie się w niedzielę rano, udział weźmie prezydent Andrzej Duda.

Podsumowanie

Konferencja w Buergenstock miałby cel gdyby uczestniczyła w niej Rosja. Wówczas faktycznie można byłoby nazwać ją konferencją pokojową, której cele jest rozwiązanie konfliktu. Obecnie takiego celu nie można jej przypisać. Jedynie co z niej pozostanie to wysoki ślad węglowy wyemitowany przez idiotów służących Zełenskiemu. Ale przecież to jest taki drobny szczegół, bo emisja CO2 nie dotyczy „elyty” masońskiej i globalistów, na których czele w europie stoi hitlerówa von der Leyen.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version