Anna Godzwon, była wicedyrektorka Centrum Informacyjnego Senatu, znalazła się w centrum zainteresowania prokuratury w związku ze sprawą mobbingu w Senacie. Sprawa ta budzi szerokie zainteresowanie mediów oraz opinii publicznej, a poniżej przedstawiamy najnowsze informacje i szczegóły dotyczące tej sprawy.

POLECAMY: Grodzki chciał ukryć jak wynagradzał współpracownice oskarżone o mobbing

Wezwanie do prokuratury

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Interia, Anna Godzwon została wezwana przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie na przesłuchanie w związku z zarzutami o mobbing. Piotr Antoni Skiba z Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził, że organa ścigania podejmują próby wezwania byłej urzędniczki na czynności procesowe. Jak stwierdził Skiba, „próbujemy ustalić miejsce pobytu wymienionej osoby, z której udziałem konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych czynności procesowych”. Niestety, próby doręczenia wezwania okazały się bezskuteczne, a według nieoficjalnych informacji, Godzwon przebywa obecnie poza granicami kraju, konkretnie w Egipcie.

Zarzuty o Mobbing

Zarzuty wobec Anny Godzwon dotyczą złośliwego lub uporczywego naruszania prawa pracownika wynikającego ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, co jest określone w art. 218 par. 1 Kodeksu karnego. Sprawa ta wywołała szerokie kontrowersje już w 2022 roku, kiedy to portal Interia opublikował relację zatrudnionego w Senacie fotografa. Zgodnie z publikacją, była wicedyrektorka miała „publicznie go krytykować, zarzucać mu niewłaściwy ubiór, monitorować jego aktywność w mediach społecznościowych, okazywać niczym nieuzasadnioną niechęć czy kierować w stosunku do niego nieprecyzyjne polecenia oraz oczekiwania”.

Dochodzenie i Wyniki Komisji

Sprawą zajęła się senacka komisja ds. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Komisja dopatrzyła się pewnych nieprawidłowości w zachowaniach Anny Godzwon, ale uznała, że nie było mobbingu. Mimo to, sprawa trafiła także do sądu pracy, co wskazuje na jej poważny charakter i złożoność.

Aktywność w Egipcie

Anna Godzwon obecnie przebywa w Egipcie, gdzie prowadzi profil na TikToku pod nazwą Anka Egipcjanka, zgromadziwszy już 30 tysięcy obserwujących. Publikuje tam filmiki z życia w Egipcie, co również przyciąga uwagę mediów i internautów.

Podsumowanie

Sprawa Anny Godzwon, byłej wicedyrektorki Centrum Informacyjnego Senatu, stanowi istotny przykład kontrowersji związanych z zarzutami o mobbing w miejscu pracy. Pomimo ustaleń senackiej komisji, że nie doszło do mobbingu, prokuratura nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Będziemy monitorować dalsze rozwinięcia i informować o najnowszych ustaleniach.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version