W ostatnich dniach tematem numer jeden w polskich mediach jest tzw. afera hejterska, w której pojawiają się zarzuty wobec czterech sędziów. Wśród nich znajduje się Łukasz Piebiak – który był główną postacią w aferze hejterskiej, mówiono na niego Herszt, jest na zdjęciu u góry – który unika odpowiedzi na pytania dziennikarzy w zakresie jego działalności przestępczej.

POLECAMY: Afera hejterska: Piebiak popełnił 19 przestępstw, Radzik 10, Iwaniec 12. Prokuratura: To była zorganizowana grupa

Starcie z Dziennikarzem

Reporter TVN24, Radomir Wit, próbował zapytać sędziego Łukasza Piebiaka o zarzuty, które chce mu postawić prokuratura w związku z aferą hejterską. Incydent miał miejsce w Senacie, gdzie Piebiak kategorycznie odmówił rozmowy z dziennikarzem, nawet się nie zatrzymał. Na pytanie Wita o skruchę w związku z aferą, Piebiak odpowiedział:

„Rozmawiam z dziennikarzami, pan do nich nie należy.”

Kiedy reporter pytał dalej, czy sędzia chciałby przeprosić ofiary afery hejterskiej, Piebiak odpowiedział:

„Nudny pan jest, nie jest pan dziennikarzem, nie rozmawiam z panem.”

Pomimo uporczywych prób zadania kolejnych pytań przez dziennikarza, sędzia pozostał nieugięty, kończąc rozmowę słowami:

„Nie rozmawiam z kimś takim jak pan.”

Zarzuty Prokuratury

Kilka dni temu wrocławska prokuratura regionalna złożyła wnioski o uchylenie immunitetu czterech sędziów zaangażowanych w aferę hejterską. Oprócz Piebiaka, wnioski dotyczą Arkadiusza Cichockiego, Jakuba Iwańca oraz Przemysława Radzika. Prokuratura informuje, że zarzuty dotyczą uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzącej działania przeciwko kilkudziesięciu sędziom, głównie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

„Wnioski zostały skierowane w zakresie czynów związanych z udziałem tych czterech sędziów w zorganizowanej grupie przestępczej” — poinformowała w komunikacie wrocławska prokuratura regionalna.

Podczas konferencji prasowej prokurator Anna Adamiak, rzeczniczka Prokuratury Krajowej, przedstawiła ustalenia śledczych:

„Pozwoliły na to, aby sformułować tezę, że działalnością grupy kierował Łukasz Piebiak.”

Z informacji przedstawionych przez Adamiak wynika, że prokuratorzy mają zamiar przedstawić Piebiakowi aż 19 zarzutów, po pozytywnej decyzji Sądu Najwyższego.

Reakcja publiczna i prawna

Sytuacja wokół afery hejterskiej budzi ogromne kontrowersje i emocje. Społeczeństwo oraz media domagają się wyjaśnień i odpowiedzialności za działania przeciwko sędziom. Milczenie Piebiaka i jego niechęć do rozmowy z dziennikarzami wzbudzają dodatkowe wątpliwości co do jego roli w całej sprawie.

Podkreślmy, że sprawa jest nadal w toku, a dalsze decyzje prokuratury i sądów będą kluczowe dla ostatecznego rozstrzygnięcia tej kontrowersyjnej kwestii. Społeczeństwo ma prawo do informacji i oczekuje transparentności w działaniach osób publicznych, szczególnie tych, które pełniły tak wysokie funkcje w wymiarze sprawiedliwości.

Podsumowanie

Afera hejterska jest przykładem na to, jak istotne jest przestrzeganie zasad etyki i odpowiedzialności w sferze publicznej. Zarzuty wobec Łukasza Piebiaka oraz jego odmowa udzielenia odpowiedzi na pytania dziennikarzy budzą poważne zastrzeżenia i pokazują, jak ważna jest rola mediów w kontrolowaniu działań osób pełniących funkcje publiczne. W najbliższych tygodniach będziemy świadkami dalszego rozwoju wydarzeń w tej sprawie, które mogą mieć znaczący wpływ na polski wymiar sprawiedliwości.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version