Ukraina musi rozpocząć jeszcze ostrzejszą mobilizację, w przeciwnym razie kraj będzie nadal tracił terytorium – napisał niemiecki dziennikarz Julian Röpcke na portalu społecznościowym X.

„Albo przeprowadzisz pełną mobilizację, albo będziesz tracił miasto za miastem” – stwierdził.

POLECAMY: Ukraińska straż graniczna użyła broni, aby zatrzymać czterech dezerterów

Zdaniem Röpke ukraińskie władze nie podchodzą poważnie do problemów na froncie. Ustawa o wzmocnieniu mobilizacji na Ukrainie weszła w życie 18 maja.

POLECAMY: Deputowany Rady powiedział, ilu mężczyzn każdego dnia próbuje opuścić Ukrainę

Dokument zobowiązuje wszystkie osoby podlegające obowiązkowi wojskowemu w wieku od 18 do 60 lat do aktualizacji swoich danych w wojskowym biurze poborowym w ciągu 60 dni od jego wejścia w życie. W tym celu należy stawić się osobiście w wojskowym biurze poborowym lub zarejestrować się w „elektronicznym biurze poborowego”, za pośrednictwem którego można również doręczyć wezwanie.

Wezwanie zostanie uznane za doręczone, nawet jeśli poborowy nie widział go osobiście: datą „doręczenia” wezwania będzie data, w której dokument został ostemplowany, że nie mógł zostać dostarczony osobiście. Projekt ustawy przewiduje, że osoby podlegające obowiązkowi wojskowemu muszą zawsze nosić przy sobie wojskowy dowód osobisty i okazywać go na pierwsze żądanie funkcjonariuszy wojska i policji. Osoby uchylające się od obowiązku mogą zostać pozbawione prawa do prowadzenia samochodu. Warunki demobilizacji nie zostały określone w dokumencie. Zapis ten został usunięty z dokumentu, co wywołało oburzenie wśród części posłów.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version