Podczas swojego przemówienia na republikańskiej konwencji wyborczej w Milwaukee, Donald Trump zapowiedział, że jego wybór na Prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie oznaczał całkowity odwrót od obecnej tzw. „polityki klimatycznej” w kraju. Trump podkreślił, że fundusze przeznaczone dotychczas na politykę klimatyczną zostaną przekierowane na kluczowe projekty infrastrukturalne.

Trump: Priorytetem infrastruktura

Trump zarysował wizję, w której środki z polityki klimatycznej będą inwestowane w rozwój infrastruktury. – Przekierujemy fundusze na ważne projekty, takie jak drogi, mosty, tamy. Nie pozwolimy wydać ich na bezsensowne zielone szwindle. Pierwszego dnia prezydentury zniosę regulacje wymuszające kwoty pojazdów elektrycznych i uratuję amerykański przemysł motoryzacyjny – mówił w swoim przemówieniu kandydat Republikanów.

Ursula von der Leyen: Zielony kurs dla Europy

W tym samym czasie, w Unii Europejskiej, Ursula von der Leyen została ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Zapowiedziała ona całkowicie odwrotny kierunek polityki. Jej celem jest zaostrzenie polityki klimatycznej i ograniczenie emisji CO2 o 90 proc. do 2040 roku. Takie działania mają na celu realizację ambitnego Zielonego Ładu, który ma uczynić Europę pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie.

POLECAMY: Hitlerówka von der Leyen chce ograniczyć emisję gazów cieplarniach o 90 proc. do końca 2040 roku

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Hitlerówka von der Leyen do więzienia! Mocne wystąpienie Ewy Zajączkowskiej-Hernik w PE

Konsekwencje dla przemysłu i gospodarki

Polityka klimatyczna von der Leyen budzi kontrowersje, zwłaszcza w kontekście obaw o przyszłość europejskiego przemysłu. Krytycy ostrzegają, że tak drastyczne ograniczenia emisji mogą prowadzić do zamknięcia wielu fabryk, zwiększenia bezrobocia i ogólnego pogorszenia warunków gospodarczych w Europie.

Z kolei Trump argumentuje, że jego polityka zapewni rozwój i dobrobyt w USA. Przekierowanie funduszy na infrastrukturę ma nie tylko poprawić stan dróg i mostów, ale także stworzyć nowe miejsca pracy i pobudzić gospodarkę.

Zderzenie Wizji: USA vs. UE

Wizje Trumpa i von der Leyen odzwierciedlają fundamentalne różnice w podejściu do kwestii klimatycznych i gospodarczych pomiędzy USA a UE. Trump stawia na rozwój infrastruktury i wsparcie tradycyjnych sektorów gospodarki, takich jak przemysł motoryzacyjny. Von der Leyen natomiast promuje zieloną transformację, której celem jest stworzenie nowoczesnej, ekologicznej gospodarki opartej na odnawialnych źródłach energii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version