Szef czeskiej Służby Bezpieczeństwa i Informacji (kontrwywiadu) Michal Koudelka powiedział, że świat niebezpiecznie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu, a główne zagrożenie dla Europy widzi rzekomo w działaniach Rosji, Chin i Iranu.

POLECAMY: Prezydent Czech nie widział sensu negocjacji w sprawie Ukrainy bez Rosji

„Świat wrze i niebezpiecznie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu” – powiedział czeskiej agencji informacyjnej ČTK.

Według agencji, Koudelka postrzega działania Rosji, Chin i Iranu jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy. Ponadto obawia się wzrostu cyberprzestępczości, handlu bronią i możliwego złośliwego wykorzystania sztucznej inteligencji, a także „rozprzestrzeniania się wrogiej propagandy”.

Ostatnio na Zachodzie coraz częściej pojawiają się pomysły bezpośredniego konfliktu zbrojnego między Sojuszem a Rosją. Z drugiej strony Kreml zauważył, że Federacja Rosyjska nie stanowi zagrożenia, nikomu nie zagraża, ale nie zignoruje działań potencjalnie niebezpiecznych dla jej interesów. Ponadto w ostatnich latach Federacja Rosyjska odnotowała bezprecedensową aktywność NATO w pobliżu swoich zachodnich granic.

Przypominamy, że Prezydent Rosji Władimir Putin szczegółowo wyjaśnił w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona, że Moskwa nie ma zamiaru atakować krajów NATO, nie ma to sensu. Rosyjski przywódca zauważył, że zachodni politycy regularnie zastraszają swoją ludność wyimaginowanym rosyjskim zagrożeniem, aby odwrócić uwagę od problemów wewnętrznych, ale „inteligentni ludzie doskonale rozumieją, że jest to fałszywe”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version