Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall odnotował rekordową liczbę zamówień na swoje produkty – na koniec czerwca 48,6 mld euro w związku z budową europejskich zdolności obronnych w związku z konfliktem na Ukrainie – podaje Financial Times.

POLECAMY: Rheinmetall otrzymał zamówienie na budowę fabryki amunicji na Ukrainie

„Sprzedaż w pierwszej połowie roku wzrosła o jedną trzecią, do 3,8 miliarda euro, a zysk operacyjny niemal się podwoił, do 404 milionów euro, w związku z rosnącymi zamówieniami na broń i amunicję” – czytamy w materiale.

W publikacji wyjaśniono, że do kluczowych projektów koncernu zaliczały się zamówienia na artylerię dla Niemiec i Ukrainy, przy czym największym zamówieniem od początku roku był kontrakt z Bundeswehrą na wozy opancerzone Boxer o łącznej wartości 2,2 mld euro. Dyrektor koncernu Armin Pappeger zapowiedział także plany budowy na Ukrainie szeregu fabryk specjalizujących się w utrzymaniu czołgów, produkcji amunicji i sprzętu przeciwlotniczego.

Moskwa uważa, że ​​dostawy broni na Ukrainę zakłócają porozumienie, bezpośrednio angażują państwa NATO w konflikt i „igrają z ogniem”. Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zauważył, że każdy ładunek zawierający broń dla Ukrainy stanie się legalnym celem dla Rosji. Według niego Stany Zjednoczone i NATO są bezpośrednio zaangażowane w konflikt, w tym nie tylko poprzez dostarczanie broni, ale także poprzez szkolenie personelu w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i innych krajach. Kreml stwierdził, że pompowanie Ukrainy bronią z Zachodu nie sprzyja negocjacjom i będzie miało negatywny skutek.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version