Już w najbliższą środę obok warszawskiej fabryki E.Wedel otworzy się Muzeum Fabryki Czekolady. Będzie tam można nie tylko skosztować wyrobów, ale także poznać proces produkcji czekolady, zobaczyć jak dekorowane są słynne torciki wedlowskie, obejrzeć archiwalne materiały, a nawet stworzyć własną czekoladę.

Zwiedzanie będzie można zakończyć na dachu muzeum, z którego roztacza się piękny widok na Warszawę. 

Muzeum Fabryki Czekolady – godziny otwarcia i ceny

Nowy budynek zlokalizowany jest w Pradze, obok Fabryki E.Wedel przy ul. Zamoyskiego, niedaleko Stadionu Narodowego. Otwarcie muzeum zaplanowano na 4 września – Międzynarodowy Dzień Czekolady. Od tej chwili muzeum będzie otwarte codziennie w godzinach 10:00 – 20:00.

Ceny biletów

  • 70 zł – bilet normalny
  • 55 zł – bilet ulgowy

Bilety można nabyć na stronie fabrykaczekolady.pl, a po otwarciu muzeum także na stałe – w biletomatach przy wejściu głównym oraz w kasie muzeum. 

Muzeum Fabryki Czekolady: co jest w środku

Zwiedzający zobaczą stare opakowania czekolady, archiwalne zdjęcia, plakaty reklamowe i wyposażenie fabryki. 

W muzeum można stworzyć własne opakowanie na słodycze, zobaczyć jak powstają ciasta Wedla, napić się gorącej czekolady i skosztować czekolady. A na koniec – podziwiaj Park Skaryszewski i widok na Warszawę z tarasu widokowego na dachu muzeum.

Największa inwestycja w historii fabryki E.Wedel

Na utworzenie muzeum wydano 200 milionów złotych. Fasada budynku, w którym się znajduje, przypomina gigantyczną tabliczkę czekolady. Materiały użyte do dekoracji zewnętrznej nawiązują do dawnego projektu budynku fabryki Wedla i tradycji architektonicznych warszawskiego Kamionka.

Produkcja wyrobów E.Wedel takich jak Chałwa Królewska, Sezamki i Baryłki zostanie przeniesiona (wraz z nowym wyposażeniem) do nowego budynku o powierzchni ponad 8 000 m2. Powstanie także nowe laboratorium badawcze i manufaktura, w której ręcznie wykonywane będą produkty dla sieci sklepów E.Wedel. Nie zabraknie także muzeum czekolady oraz czekoladowni E.Wedel i tabliczki czekolady.

Fabryka Wedla mieści się tu od lat 30. XX wieku, kiedy swoją produkcję otworzył Jan Wedel, syn Emila i wnuk założyciela firmy Karola.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version