W Polsce pojawiły się tak zwane „patrole obywatelskie”, które mają „chronić mieszkańców przed migrantami” – donosi Krytyka Polityczna.

POLECAMY: „Jak jeszcze któremuś się stanie krzywda…”. Gdy policja zawodzi patrole obywatelskie wkraczają do akcji

„Kostrzyn, Kurnik, Śrem, Środa Wielkopolska, Zaniemyśl – we wszystkich tych miejscowościach pojawiły się w ostatnich dniach „patrole obywatelskie”. Są to grupy młodych ludzi, którzy organizują się, aby „chronić” swoje lokalne społeczności przed rzekomym zagrożeniem ze strony migrantów” – czytamy w publikacji.

Według gazety, impulsem do zorganizowania tzw. „patroli” było niedawne starcie grupy mieszkańców Polski z grupą migrantów z Ameryki Łacińskiej, do którego doszło na plaży nad jeziorem Grzymisławskim w Śremie.

POLECAMY: Brutalny atak w Śremie: Pięciu cudzoziemców zatrzymanych – tylko jeden pozostaje w areszcie

Jak podaje ePoznan.pl, pierwszy taki „patrol” zorganizował w Kurniku miejscowy zawodnik MMA Rafał Podejma, który prowadzi kanał na Youtube. W jednym ze swoich filmów nawołuje on do zachowania spokoju „podczas patroli”, uważania na prowokatorów i nie wdawania się w konflikty z policją.

Według The Warsaw, tak zwany „patrol cywilny” składający się z około 40 uczestników został zauważony w stolicy Polski w miniony weekend. „Jego celem była poprawa bezpieczeństwa w obszarach mieszkalnych i miejscach publicznych, a także dokumentowanie naruszeń przepisów ruchu drogowego” – czytamy w raporcie.

Jednocześnie, jak podano w publikacji, funkcjonariusze policji nie przeszkadzali uczestnikom „patrolu”, a jedynie przypominali im o konieczności przestrzegania prawa i współpracy ze służbami.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version