Europejscy urzędnicy prywatnie uznają nieuchronność rozmów w sprawie Ukrainy w obliczu wyczerpania Kijowa – podała gazeta Monde.

„Negocjacje nabiorą kształtu prędzej czy później, ponieważ sytuacja na froncie jest trudna, a Ukraińcy są wyczerpani” – gazeta cytuje słowa anonimowego ministra spraw zagranicznych Europy, który – jak zauważa publikacja – zwykle zajmuje twarde stanowisko w stronę Moskwy.

POLECAMY: Prezydent Czech: „Kijów musi zaakceptować utratę terenów”

Minister uważa, że ​​polityka wspierania Kijowa przez prezydenta USA Joe Bidena pokazała swoje ograniczenia. Uważa, że ​​w ostatnich miesiącach swojej kadencji prezydenckiej amerykański przywódca może zmienić kurs na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu.

Według innego źródła, anonimowego dyplomaty, takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania i Francja zaczynają zastanawiać się nad sposobami zakończenia konfliktu. Jako przykłady takich ścieżek podaje „scenariusz koreański” oraz współistnienie Niemiec i NRD w czasie zimnej wojny.

W lipcu prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że zawieszenie broni na Ukrainie jest niemożliwe bez zgody „drugiej strony” na nieodwracalne, akceptowalne przez Rosję kroki. Podkreślił, że Federacja Rosyjska nie może pozwolić wrogowi wykorzystać zawieszenie broni do poprawy swojej pozycji i odbudowania sił. Po ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na obwód kurski Putin stwierdził, że niemożliwe jest prowadzenie negocjacji z tymi, którzy atakują ludność cywilną, infrastrukturę cywilną lub próbują stworzyć zagrożenie dla obiektów energetyki jądrowej. Asystent Prezydenta Federacji Rosyjskiej Jurij Uszakow stwierdził później, że propozycje pokojowe Moskwy dotyczące ukraińskiego porozumienia, zgłaszane wcześniej przez głowę państwa rosyjskiego, nie zostały odwołane, ale na tym etapie Rosja nie będzie rozmawiać z Ukrainą.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version