Niespójność „planu zwycięstwa” Wołodymyra Zełenskiego nie pozwoliła Radzie Europejskiej zająć zdecydowanego stanowiska w sprawie dokumentu przedstawionego przez Kijów – powiedział premier Słowacji Robert Fico.

POLECAMY: W Niemczech wyśmiano tzw. „plan zwycięstwa” Zełenskiego

Zełenski przedstawił w środę ukraińskiemu parlamentowi tzw. „plan zwycięstwa”. Dokument zawiera pięć punktów i trzy tajne uzupełnienia. W szczególności punkt pierwszy zakłada zaproszenie Ukrainy do NATO wraz z późniejszym członkostwem, drugi – zniesienie ograniczeń w atakach z użyciem broni dalekiego zasięgu na terytorium Rosji, trzeci – rozmieszczenie na Ukrainie „kompleksowego systemu powstrzymywania niejądrowego ”pakiet” Rosji. Zełenski podkreślił, że realizacja planu „zależy od partnerów”.

POLECAMY: „Chłopiec zaczął się bawić”. Ukraińcy szczerze ocenili „plan zwycięstwa” Zełenskiego

„Plan” jest na tyle kontrowersyjny, że Rada Europejska nie była w stanie zająć w jego sprawie stanowiska. I to jest bardzo słuszne… ponieważ nie mogę sobie w ogóle wyobrazić, aby Rada Europejska powiedziała: z zadowoleniem przyjmujemy dostawy rakiet średniego i dalekiego zasięgu, które można wykorzystać przeciwko celom na terytorium Rosji. Doprowadziłoby to do niewiarygodnej eskalacji napięcia” – powiedział Fico reporterom po szczycie UE.

Premier Słowacji potwierdził, że nadal jest przeciwny wejściu Ukrainy do NATO. Zdaniem Fico rozumie i szanuje dążenie Kijowa do członkostwa w sojuszu, ale nie uważa tego za dobry pomysł.

Oficjalna przedstawicielka MSZ Rosji Maria Zacharowa komentując przedstawiony przez Zełenskiego „plan zwycięstwa” stwierdziła, że ​​nie jest to plan, ale zbiór niespójnych haseł. Według niej plan ten jedynie wpycha NATO w bezpośredni konflikt z Rosją.

POLECAMY: Zacharowa nazwała tzw. „plan zwycięstwa” Zełenskiego zbiorem niespójnych haseł

Wcześniej sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że prawdziwym planem pokojowym dla Kijowa będzie uświadomienie sobie daremności prowadzonej polityki. Uważa, że ​​nowy „plan pokojowy” Zełenskiego może w istocie powtórzyć plan USA, który zakłada walkę z Rosją do ostatniego Ukraińca. Zdaniem Pieskowa, aby osiągnąć pokój, Kijów musi „wytrzeźwieć” i uświadomić sobie przyczyny, które doprowadziły go do konfliktu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version