Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, około godziny 22, w miejscowości Karniewo w powiecie ciechanowskim (woj. mazowieckie). W wyniku prowadzenia auta pod wpływem alkoholu przez kobietę, która miała 1,3 promila alkoholu w organizmie, dwoje dzieci trafiło do szpitala z obrażeniami głowy i twarzy.

Wypadek na Mazowszu: Kierująca pod wpływem uderzyła w Garaż

Kobieta prowadząca samochód straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w metalowy garaż na prywatnej posesji. Zarówno kobieta, jak i drugi dorosły pasażer nie doznali obrażeń, natomiast dwoje dzieci, które znajdowały się w samochodzie, wymagało natychmiastowej hospitalizacji.

Oboje dzieci – 7- i 12-latek – doznało urazów głowy, twarzy i licznych potłuczeń. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, a dzieci zostały przetransportowane do szpitala. Jak podało Radio RMF MAXX, badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 1,3 promila alkoholu.

Alkohol za kierownicą – Niebezpieczeństwo na mazowieckich drogach

Niestety, ten wypadek to kolejny tragiczny incydent w regionie, gdzie prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zakończyło się poważnymi obrażeniami lub śmiercią. Kilka miesięcy temu, 5 lipca, doszło do śmiertelnego wypadku w Borzęcinie Dużym, gdzie pijany kierowca BMW z promilami w wydychanym powietrzu wjechał w grupę rowerzystów na chodniku.

W wyniku tamtego zdarzenia, 12-letnie dziecko zginęło na miejscu, a jego rówieśnik został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Sprawca miał w chwili wypadku 3 promile alkoholu. Jak relacjonował „Miejski Reporter”, bliscy zmarłego dziecka niemal dokonali samosądu na miejscu zdarzenia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Piotr Skiba, przekazał wtedy, że kierowca przyznał się do winy, ale nie wyraził skruchy, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

Przepisy i odpowiedzialność: Alkohol za kółkiem

Przepisy polskiego prawa jasno określają surowe konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Kodeks karny przewiduje kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości. Incydenty te są jednak wciąż powtarzającym się problemem na polskich drogach, pomimo wielu kampanii edukacyjnych i zaostrzeń kar.

Konieczność zwiększenia świadomości

Eksperci apelują o zwiększenie świadomości społecznej i wprowadzenie surowszych działań prewencyjnych. Regularne kampanie społeczne oraz silniejsze kontrole drogowe mogą pomóc w ograniczeniu liczby takich tragedii. Niestety, zdarzenia te przypominają o tym, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i jaką cenę za ten błąd płacą niewinni uczestnicy ruchu.


Dramatyczne sytuacje takie jak te w Karniewie i Borzęcinie są bolesnym przypomnieniem, że alkohol i prowadzenie pojazdów nie idą w parze.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version