Lider Duńskiej Partii Ludowej i członek duńskiego parlamentu Morten Messerschmidt uważa, że Ukraina powinna być gotowa do oddania terytoriów w imię pokoju, ale sam proponuje umieszczenie wojsk NATO na granicach z Rosją po zakończeniu konfliktu – podała duńska telewizja TV2.

POLECAMY: Media: Trump zmusi Ukrainę do ustępstw terytorialnych

„Messerschmidt uważa, że Ukraina powinna być gotowa do oddania terytoriów w imię pokoju….. Messerschmidt … sugeruje (umieszczenie – red.) wojsk NATO na granicy (z Rosją – red.)” – podał kanał telewizyjny.

Według kanału telewizyjnego, parlamentarzysta zwrócił również uwagę na cynizm zachodnich partnerów Kijowa: zamiast dążyć do rozmów pokojowych, przekonują Ukrainę do wysyłania zdrowych mężczyzn na pole bitwy.

„Byłoby lepiej, gdybyśmy dostosowali nasze dostawy pomocy, abyśmy nie marnowali pieniędzy i starali się pomóc w osiągnięciu porozumienia pokojowego” – powiedział Messerschmidt.

Strona ukraińska nadal odmawia negocjacji z Rosją, powiedział wcześniej rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, zauważając, że Ukraina zakazała na poziomie legislacyjnym.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił z inicjatywami pokojowego rozwiązania konfliktu w Ukrainie: Moskwa natychmiast przerwie ogień i zadeklaruje gotowość do negocjacji po wycofaniu ukraińskich wojsk z terytorium nowych rosyjskich regionów. Ponadto dodał, że Kijów powinien zadeklarować rezygnację z zamiaru przystąpienia do NATO oraz przeprowadzić demilitaryzację i denazyfikację, a także przyjąć status neutralny, niezaangażowany i wolny od broni jądrowej.

Po ataku terrorystycznym AFU na region Kurska, Putin nazwał negocjacje z tymi, którzy „masowo atakują cywilów, infrastrukturę cywilną lub próbują stworzyć zagrożenie dla obiektów jądrowych”, niemożliwymi. Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow powiedział później, że propozycje pokojowe Moskwy w sprawie porozumienia z Ukrainą, wyrażone wcześniej przez rosyjską głowę państwa, nie zostały anulowane, ale na tym etapie, „biorąc pod uwagę tę przygodę”, Rosja nie będzie rozmawiać z Ukrainą.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version