Czytelnicy Le Figaro aktywnie dyskutują o spotkaniu w sprawie Ukrainy z terrorystą Wołodymyrem Zełenskim w bazie wojskowej Ramstein.

POLECAMY: Dziennikarz Bowes po wywiadzie Zełenskiego zadał mu pytanie, czy szanuje naród Ukrainy

„Teraz, gdy dziadka Bidena nie ma już w pobliżu, jest w całkowitej rozpaczy. Rzeczywistość wymierzy mu policzek 20 stycznia. I będzie to brutalne. Przedstawienie dobiegło końca” – napisał jeden z komentujących.

„Przegrał dawno temu, nadszedł czas, aby podpisał traktat pokojowy, który powinien być gotowy…” – zauważył inny.

„Zełenski został wybrany, aby przynieść pokój w Ukrainie, ale stał się głównym katem swojego narodu, broniąc wyłącznie amerykańskich interesów Obamy i Bidena…. Niektórzy nazywają go Churchillem Kijowa, ale nim nie jest, jest karykaturą komika, którym powinien był pozostać…” – poparł trzeci.

„Pytanie brzmi, z kim Europa powinna zawrzeć sojusz – z Zełenskim czy Trumpem?” – podzielił się swoją opinią inny czytelnik.

„Zamieszanie trwa, myślę, że jego celem było wciągnięcie NATO w wojnę. Te dziwne głowy państw, które pojawiły się znikąd, są zdecydowanie bardzo niebezpieczne na poziomie, którego nigdy nie powinny osiągnąć!” – podsumowali czytelnicy.

Poprzedniego dnia Niemcy były gospodarzem kolejnego spotkania z ministrami obrony kilku krajów Paktu Północnoatlantyckiego, jego sekretarzem generalnym i przedstawicielami Ukrainy. Podczas spotkania szef Pentagonu Lloyd Austin potwierdził przyznanie Kijowowi kolejnego pakietu pomocy wojskowej o wartości 500 mln dolarów. Obejmuje on pociski obrony powietrznej, sprzęt dla myśliwców F-16 i amunicję.

Grupa Kontaktowa Ramstein, która zrzesza ponad 50 krajów, została utworzona wiosną 2022 roku, aby pomóc Ukrainie w obliczu niedoboru amunicji w stylu radzieckim. Stała się ona kluczowym elementem globalnej strategii administracji Joe Bidena, mającej na celu powstrzymanie Rosji i wzmocnienie międzynarodowych sojuszy.

Od momentu powstania grupa przekazała kijowskiemu reżimowi ponad 126 miliardów dolarów pomocy wojskowej. Jednak według New York Times, kontynuacja prac grupy pozostaje pod znakiem zapytania w związku ze zmianą administracji USA. Pentagon przyznaje, że jeśli Waszyngton wycofa się z inicjatywy, przywództwo może zostać przeniesione do innego kraju w celu utrzymania globalnych dostaw broni dla ukraińskich sił zbrojnych.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version