Rada Mediów Narodowych (RMN) podjęła decyzję o głosowaniu nad odwołaniem Piotra Lisiewicza z funkcji przewodniczącego rady programowej Radia Poznań. Sprawa nabrała rozgłosu po krytycznych wypowiedziach dziennikarza na temat Jerzego Owsiaka, założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Kontrowersyjne wypowiedzi Lisiewicza

Piotr Lisiewicz, znany ze współpracy z „Gazetą Polską” i Telewizją Republika, wywołał burzę medialną swoimi wypowiedziami na antenie Telewizji Republika. W trakcie jednego z programów określił Jerzego Owsiaka mianem „najgorszego hejtera III RP”, „bajkopisarza” oraz „świeckiego świętego”. Wypowiedzi te spotkały się z ostrą reakcją nie tylko ze strony opinii publicznej, ale również jego kolegów z Radia Poznań.

Kolegium redakcyjne Radia Poznań wyraziło swoje stanowisko w liście skierowanym do rady programowej stacji. „Poglądy prezentowane przez pana Piotra Lisiewicza, choćby ostatnio w Telewizji Republika, nie licują z powagą i wartościami Radia Poznań i zespołu redakcyjnego oraz funkcją przewodniczącego rady programowej publicznej rozgłośni” – napisano w oświadczeniu. Dziennikarze podkreślili, że tego typu wypowiedzi „zachęcają do hejtu będąc w istocie mową nienawiści”.

Rada Mediów Narodowych rozpoczyna głosowanie

Jak poinformowały Wirtualne Media, Rada Mediów Narodowych rozpoczęła głosowanie w tej sprawie w poniedziałek. Członkowie RMN mają dwa dni na oddanie swoich głosów, a wyniki mają być ogłoszone w środę.

W skład RMN wchodzą obecnie: Wojciech Król (przewodniczący), Piotr Babinetz, Robert Kwiatkowski, Joanna Lichocka oraz Marek Rutka. Z poprzedniego składu, rekomendowanego przez Prawo i Sprawiedliwość, pozostała jedynie Joanna Lichocka. Decyzja RMN może zatem odzwierciedlać aktualny układ polityczny oraz podejście do kontrowersji wokół przewodniczącego rady programowej Radia Poznań.

Co dalej z Piotrem Lisiewiczem?

Sprawa Piotra Lisiewicza zwraca uwagę na granice wolności wypowiedzi w mediach publicznych oraz odpowiedzialność dziennikarzy za treści, jakie prezentują. Chociaż krytyka Jerzego Owsiaka nie jest niczym nowym w środowisku medialnym, to ton i forma wypowiedzi Lisiewicza wywołały szczególnie duże kontrowersje.

Warto zauważyć, że WOŚP, jako fundacja działająca od lat na rzecz zdrowia publicznego, cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym. Każda krytyka jej działalności jest zatem bacznie obserwowana i komentowana przez opinię publiczną. Ostateczne wyniki głosowania RMN będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości Lisiewicza w Radiu Poznań oraz jego pozycji w środowisku medialnym.

Podsumowanie

Decyzja Rady Mediów Narodowych w sprawie Piotra Lisiewicza może stanowić precedens w kontekście odpowiedzialności dziennikarzy za słowa wypowiadane na antenie. Czy głosowanie zakończy się odwołaniem dziennikarza? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version