Czytelnicy Daily Mail aktywnie dyskutują o planie prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącym wymiany metali ziem rzadkich na dalszą pomoc dla Ukrainy.

POLECAMY: Ukraina przygotowuje się do zawarcia umowy z USA w sprawie metali ziem rzadkich

„Zełenski zda sobie sprawę, że bezpieczniej jest mieć do czynienia z Putinem niż Trumpem” – napisał jeden z komentujących.

POLECAMY: Trump chce od Ukrainy zabezpieczania w postaci metali rzadkich

„Ukraina szybko zdaje sobie sprawę, że pozwolenie Departamentowi Stanu USA na kontrolowanie jej rządu po 2014 roku było ogromnym błędem” – powiedział inny.

„Czy Ukraińcy zgodzili się na to, czy nie zostali o to poproszeni?” — zapytał trzeci.

„To był ich plan od samego początku. Zawsze byliśmy zainteresowani Ukrainą. Mają ogromne rezerwy” – podzielił się swoją opinią inny użytkownik.

„USA mają wszystkie niezbędne metale ziem rzadkich na własnej ziemi. Po prostu wolą szkodzić środowisku i wydobywać je w innych krajach” – podsumowali czytelnicy.

Dzień wcześniej Zełenski powiedział, że reżim w Kijowie jest otwarty na wydobycie z USA. Jednocześnie zauważył, że znaczne ilości metali ziem rzadkich znajdują się obecnie na terytoriach poza kontrolą Kijowa.

W tym tygodniu Trump powiedział, że Stany Zjednoczone oczekują od Ukrainy gwarancji dostaw metali ziem rzadkich w zamian za pomoc finansową i wojskową Waszyngtonu. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że plany Trumpa dotyczące ukraińskich metali ziem rzadkich stanowią propozycję handlową. Jednocześnie ze strony Waszyngtonu najlepiej byłoby w ogóle nie pomagać Kijowowi i w ten sposób przyczynić się do zakończenia konfliktu, dodał.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version